18:25 30/10/2011 - Πηγή: AEK365

BUNDESLIGA- 11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΚΟΛΩΝΙΑ- ΑΟΥΓΚΣΜΠΟΥΡΓΚ: 3-0
Γήπεδο: Ράιν Ένερτζι Στάντιουμ
Άνετη νίκη με 3-0 πέτυχε η Κολωνία επί της Άουγκσμπουργκ και συνέχισε τις καλές της εμφανίσεις.
Απόλυτη κυρίαρχος η Κολωνία, η οποία δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στην Άουγκσμπουργκ. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 19ο λεπτό με τον Ποντόλσκι μετά από φοβερή ενέργεια και ασίστ του Πέτσκο, ενώ έκαναν

το 2-0 στο 21' και πάλι με τον Ποντόλσκι. Ο Κλέμενς μπήκε στην περιοχή και ανατράπηκε από τον Χοσογκάι, με τον Ποντόσλκι να ευστοχεί από τα 11 μέτρα.
Οι «τράγοι» καθάρισαν το ματς στο 56ο λεπτό, καθώς ο Πέτσκο διαμόρφωσε το 3-0, ενώ οι φιλοξενούμενοι έμειναν με 10 παίκτες στο 76', λόγω αποβολής του Ερλ.
ΚΟΛΩΝΙΑ: Ρένζινγκ, Μπρέκο, Σερένο, Τζεμάλ, Άιχνερ, Ρίετερ, Λάνιγκ (67' Μάτουστσικ), Πέτσκο, Γιάγιαλο (73' Πετσόνι), Κλέμενς (67' Ρόσι), Ποντόλσκι.
ΑΟΥΓΚΣΜΠΟΥΡΓΚ: Γιέντς, Λόνγκαμπ, Μέρλε (6' Σανκόχ, 46' Γκόγκια), Ράιναρντ, Ντάβιντς, Κάλσεν Μπράκερ, Χοσογκάι, Μπρίνκμαν (64' Ερλ), Μπελινγκάους, Μπάιερ, Μέλντερς.