Καθάρισε ο Ντρογκμπά

00:03 12/8/2013 - Πηγή: AEK365

Σε τέτοια παιχνίδια, από αυτούς τους παίκτες περιμένεις το... κάτι παραπάνω! Και ο πρώτος τίτλος της χρονιάς στην Τουρκία, είχε... χρώμα Ντιντιέ Ντρογκμπά! Ο άσος της Γαλατάσαραϊ με φοβερή κεφαλιά στην παράταση, «χάρισε» το Σούπερ Καπ στην ομάδα του απέναντι στην Φενέρμπαχτσε (1-0).

Η κανονική διάρκεια δεν είχε νικητή. Η Φενέρ, παρά το γεγονός πως έπαιζε με δέκα παίκτες από το 63' λόγω αποβολής του Μπρούνο Άλβες με δεύτερη κίτρινη, κατάφερε να αντέξει στην πίεση και να οδηγήσει το ματς στο έξτρα 30λεπτο. Εκεί, όμως, μίλησε η κλάση του Ιβοριανού. Εδώ έχει πάρει... σχεδόν μόνος του Τσάμπιονς

Λιγκ, σε ένα Σούπερ Καπ θα «κολλούσε»;

Νίκησε τους πάντες στον αέρα, έκανε την κεφαλιά στο 99' και με ταχύτητα «φωτός», έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του αντίπαλου τερματοφύλακα. Τίποτα δεν άλλαξε στο φινάλε, με την Γαλατά να κάνει το repeat στη διοργάνωση και να φτάνει τις 13 κατακτήσεις.