SERIE A'-31η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΛΙΒΟΡΝΟ-ΙΝΤΕΡ: 2-2
Γήπεδο: Αρμάντο Πίκι

Γκέλα για την Ίντερ που κόλλησε στο 2-2 με τη Λιβόρνο.

Στο 3ο μόλις λεπτό, το σουτ του Ερνάνες έφυγε λίγο άουτ ενώ στο 16' ο Χαντάνοβιτς είπε όχι σε σουτ του Έμερσον και στο 28' ο Ερνάνες αστόχησε από καλή θέση. Στο 31' ο Χαντάνοβιτς σταμάτησε την κεφαλιά του Μπελφοντίλ, ενώ στο 36' ήταν η σειρά του Μπάρντι να σταματήσει τον Ντ'Άμπρόζιο. Τελικά στο 37ο λεπτό η Ίντερ πήρε κεφάλι στο σκορ με όμορφο γυριστό σουτ του Ερνάνες. Στο 43ο λεπτό το

σουτ του Κουζμάνοβιτς πέρασε λίγο άουτ και στο 45+1' η Ίντερ έκανε το 2-0 με τρομερό σκαστό σουτ του Παλάσιο.

Στο 46ο λεπτό ο Μπάρντι είπε όχι σε σουτ του Παλάσιο, αλλά στο 54' η Λιβόρνο μείωσε με γκολ του Παουλίνιο. Στο 78ο λεπτό το σουτ του Γκουαριν έφυγε μόλις άουτ, ενώ στο 84΄ο Μπάρντι είπε όχι σε σουτ του Παλάσιο. Ωστόσο στο 90ο λεπτο η Λιβόρνο έφερε στα ίσα το σκορ με τον Εμεγκάρα.

ΛΙΒΟΡΝΟ: Μπάρντι, Βαλεντίνι, Έμερσον (55' Ντάνκαν), Καστελίνι, Γκρέκο (73' Σιλιγκάρντι), Μπενάσι, Μπιαγκιάντι, Μπαγιέ, Μεσμπά, Παουλίνιο, Μπελφοντίλ (55' Εμεγκάρα)

ΙΝΤΕΡ: Χαντάνοβιτς, Ρολάντο, Σάμουελ, Ζουάν, Ερνάνες (69' Γκουαρίν), Ντ'Αμπρόζιο, Τζόναθαν (80' Ζανέτι), Κουζμάνοβιτς, Άλβαρες (88; Μπότα), Παλάσιο, Ικάρντι.

ΟΥΝΤΙΝΕΖΕ-ΚΑΤΑΝΙΑ: 1-0
Γήπεδο: Φρίουλι

Καταδικασμένη μοιάζει η Κατάνια, που γνώρισε την ήττα με 1-0 από την Ουντινέζε.

Στο 10ο λεπτό ο Σκάφετ απέκρουσε εντυπωσιακά το σουτ του Πλαζίλ, ενώ στο 11' και στο 14' οι προσπάθειες των Μπεργκέσιο και Μπαριέντος, δεν βρήκαν στόχο. Στο 38ο λεπτό ο Αντούχαρ είπε όχι σε διαδοχικές προσπάθειες του Αντόνιο Ντι Νατάλε, ενώ στο 40' ο Λόπες αστόχησε από καλή θέση.

Στο 50' και στο 51' τα σουτ των Φερνάντες και Ντι Νατάλε, δεν βρήκαν στόχο, ενώ στο 60' ο Αντουχάρ απέκρουσε το πλασέ του Φερνάντες. Τελικά στο 67ο λεπτό ο Περέιρα έκανε τη σέντρα από δεξιά και ο Ντι Νατάλε με κεφαλιά ψαράκι από κοντά, έκανε το 1-0 για την Ουντινέζε. Στο 68ο λεπτό ο Αντουχάρ είπε όχι σε κεφαλιά του Ερτό, ενώ στο 73' ο Σκάφετ είπε όχι σε σουτ του Μονζόν και στο 76' το πλασέ του Ντανίλο έφυγε μόλις άουτ. Και στο 77ο λεπτό ο Σκάφετ, απέκρουσε ξανά το σουτ του Λόντι, ενώ στο 82' είπε όχι σε προσπάθεια του Μπεργκέσιο.

ΟΥΝΤΙΝΕΖΕ: Σκάφετ, Ερτό, Ντανίλο, Ντομίτσι, Γκάμπριελ Σίλβα, Άλαν, Πίντζι, Περέιρα (81' Βιντμέρ), Μπάστα (61' Μπαντού), Λόπες (46' Φερνάντες), Ντι Νατάλε.

ΚΑΤΑΝΙΑ: Αντουχάρ, Ίζκο (86' Περούτσι), Γκιομπέρ, Μονζόν, Πλαζίλ (81' Φεντάτο), Λόντι, Ρινάουντο, Μπαριέντος, Κέκο (64' Λέτο), Μπεργκέσιο