Καθαρή αυτοκτονία... H Λίβερπουλ ισοφαρίστηκε από 3-0! (VIDEO)

00:00 6/5/2014 - Πηγή: AEK365

PREMIER LEAGUE-37η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΚΡΙΣΤΑΛ ΠΑΛΑΣ-ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ: 3-3
Γήπεδο: Σέλχαρστ Παρκ

Το κάζοτου αιώνα για τη Λίβερπουλ, που βρέθηκε να νικά με 3-0 την Πάλας κι όμως στο τέλος έμεινε στο 3-3. Ήττα της Σίτι περιμένει πλέον η ομάδα του Ρότζερς...

Η Λίβερπουλ μπήκε πολύ δυνατά στο ματς και στο 8ο λεπτό η κεφαλιά του αμαρκάριστου, Σακό πέρασε μόλις άουτ, αλλά στο 18' ο Τζέραρντ εκτέλεσε το κόρνερ και ο Άλεν με κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, έκανε το 1-0 για τους «κόκκινους». Στο 33ο λεπτό ο Μινιολέ

απομάκρυνε δύσκολα το σουτ του Πάντσεον, όπως έκανε και στο 35' σε σουτ του Γέντινακ.

Οι «κόκκινοι» μπήκαν δυνατά και στην επανάληψη και στο 52ο λεπτό ο Σπερόνι απέκρουσε εντυπωσιακά το σουτ του Στάριτζ που κόντραρε και στον Ντιλέινι, ενώ στο 54' ο Στάριτζ έκανε το σουτ, η μπάλα βρήκε ξανά στον Ντιλέινι και κατέληξε αυτή τη φορά στα δίχτυα του Σπερόνι για το 2-0. Και πριν προλάβει να συνέλθει η Πάλας, δέχτηκε και το 3-0 στο 56'. Ο Σουάρες έπαιξε το ένα-δύο με τον Στέρλινγκ, μπήκε στην περιοχή και πλάσαρε τον Σπερόνι. Στο 75ο λεπτό ο Στέρλινγκ έχασε σημαντική ευκαιρία και στο 78' ο Ντιλέινι με όμορφο σουτ που κόντραρε στον Σακό, μείωσε σε 3-1. Και μάλιστα στο 81' ο Μπολασιέ έκανε τρομερή κούρσα από αριστερά στην κάντρα, έσπασε την μπάλα στο πέναλτι και ο Γκέιλ με πλασέ μείωσε κι άλλο σε 3-2. Το χαρακίρι για τη Λίβερπουλ ολοκληρώθηκε στο 89ο λεπτό, καθώς ο Γκέιλ από κοντά έκανε το 3-3.

ΚΡΙΣΤΑΛ ΠΑΛΑΣ: Σπερόνι, Μαριάπα, Νταν, Ντιλέινι, Γουόρντ, Ντικατσόι, Γιέντινακ, Λέντλεϊ, Μπολασί, Πάντσεον (65' Γκέιλ), Σαμάκ (71' Μάρεϊ)

ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ: Μινιολέ, Τζόνσον, Φλάναγκαν, Σκρτελ, Σακό, Τζέραρντ, Αλεν, Λούκας, Στέρλινγκ (78' Κουτίνιο), Στάριτζ (86΄Μόουσες), Σουάρες