Ήττα με «τεσσάρα» για Μπαρτσελόνα (VIDEO)

08:00 4/8/2011 - Πηγή: AEK365
Στο "Sun Life" της Νότιας Φλόριντα και μπροστά σε 70.080 θεατές η Μπαρτσελόνα, με πολλά νέα πρόσωπα στην σύνθεση της, συνετρίβη με 4-1 από την Τσίβας Γουαδαλαχάρα. Η Πρωταθλήτρια Ευρώπης προηγήθηκε μόλις στο τρίτο λεπτό με τον Νταβίδ Βίγια αλλά στην επανάληψη η επικράτηση της Τσίβας ήταν καθολική. Αφού ισοφάρισε στο 60ο λεπτό με μακρινό σουτ του Φαμπιάν, πήρε το προβάδισμα δυο λεπτά αργότερα με τον ίδιο παίκτη έπειτα από εκπληκτικό ανάποδο ψαλιδάκι. Στο 72ο λεπτό ο Κασίγιας, ο Τζοβάνι, έκανε το 3-1 ενώ το τελικό 4-1 για την Τσίβας διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις με σκόρερ τον Χοσέ Λουίς Βερντούσκο. Η σύνθεση της Μπαρτσελόνα: Πίντο, Φοντάς (33' Σέρχιο Γκόμεζ, 62' Αρμάντο), Πικέ (46' Μπόυσκετς), Αμπιντάλ (62' Μουνιέσα, 74' Αντριάνο), Ντος Σάντος, Κεϊτά (81' Μπαλιού), Τσάβι (46' Ινιέστα), Τιάγκο (62' Ριβερόλα), Κουένσα (62' Ντελοφέ), Καρμόνα (62' Εσπινόσα), Βίγια (46' Πέδρο).