Ηλιάδης: Μας έσφαξες

08:46 4/11/2013 - Πηγή: AEK365

Η αποβολή του Ελσνερ μόλις στο δεύτερο λεπτό εξόργισε τους ανθρώπους του Άρη με τον πρόεδρο της ΠΑΕ, Δημήτρη Ηλιάδη, να εκφράζει τα παράπονα του τόσο στο ημίχρονο του αγώνα με τον ΟΦΗ όσο και μετά το τέλος του παιχνιδιού.
Σύμφωνα με δημοσιεύματα, ο Ηλιάδης απευθυνόμενος προς τον Ηλία Σπάθα είπε το εξής: "Μας έσφαξες με την αποβολή, βγες και παίξε 50-50". Η απάντηση του διαιτητή ήταν η εξής: "Η κόκκινη ήταν για σεμινάριο".
Μετά το τέλος του αγώνα στο "Θ. Βαρδινογιάννης" προκλήθηκε επεισόδιο όταν ο τερματοφύλακας του Άρη, Σωκράτης Διούδης, απάντησε στις ύβρεις που δεχόταν από οπαδούς του ΟΦΗ αλλά τα πνεύματα ηρέμησαν με την παρέμβαση των σεκιουριτάδων αλλά και του παράγοντα της κρητικής ομάδας, κ. Φασομυτάκη.