21:25 11/4/2015 - Πηγή: AEK365

ΑΓΓΛΙΑ ΠΡΕΜΙΕΡ ΛΙΓΚ 32η αγωνιστική

ΜΠΕΡΝΛΙ-ΑΡΣΕΝΑΛ: 0-1

ΓΗΠΕΔΟ: Ταρφ Μουρ

Η Άρσεναλ πέρασε με δύσκολα με 1-0 από την έδρα της Μπέρνλι και έκανε ένα ακόμα βήμα για την κατάκτηση της δεύτερης θέσης. Η ομάδα του Βενγκέρ πίεσε από τα πρώτα λεπτά και άνοιξε το σκορ μόλις σε φάση διαρκείας στο 12' όταν μετά από προσπάθειες του Οζίλ και του Σάντσες ο Ράμσεϊ τελικά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Οι γηπεδούχοι είχαν καλή φάση στο 25' όταν ο Τρίπιερ έκανε το σουτ και ο Οσπίνα έδιωξε δύσκολα. Ο Ράμσεϊ στο 64' είχε καλή ευκαιρία και οκτώ λεπτά μετά ο Μπόιντ από ιδανική θέση δεν κατάφερε να ισοφαρίσει.

ΜΠΕΡΝΛΙ: Χίτον, Τρίπιερ, Νταφ, Σάκελ, Μι, Μπόιντ, Άρφιλντ, Τζόουνς (92'Τέιλορ), Μπαρνς, Βόουκς, Ινγκς

ΆΡΣΕΝΑΛ: Οσπίνα, Μπεγερίν, Μερτεσάκερ, Κοσιελνί, Μονρεάλ, Κοκλέν, Καθόρλα, Ράμσεϊ, Οζίλ, Αλέξις, Ζιρού (83'Γουέλμπεκ)