Γκουαρντιόλα: Συμπτωματικό το 7-1

10:56 22/10/2014 - Πηγή: AEK365

Στο "Ολίμπικο" της Ρώμης η Μπάγερν Μονάχου έδωσε μια σπουδαία ποδοσφαιρική παράσταση διαλύοντας τη Ρόμα με 7-1, σκορ το οποίο ο Πεπ Γκουαρντιόλα χαρακτήρισε ως συμπτωματικό.
Σε δηλώσεις του ο Ισπανός τεχνικός των νταμπλούχων Γερμανίας, Πεπ Γκουαρντιόλα, τόνισε: "Είχα πει πριν το παιχνίδι ότι αν αφήναμε τους Πιάνιτς, Ντε Ρόσι και Ζερβίνιο να κάνουν το παιχνίδι θα ήμασταν... νεκροί. Ήμασταν καλοί στο πρώτο

ημίχρονο γιατί δεν αφήσαμε αυτό να συμβεί. Ήμασταν καλοί στην κατοχή και στην ανάκτηση της μπάλας. Όταν είχαμε την ευκαιρία, δημιουργούσαμε φάσεις.
Στο δεύτερο ημίχρονο αφήσαμε τη Ρόμα να κάνει το παιχνίδι της και έκαναν πέντε φάσεις για γκολ. Ο Ζερβίνιο είχε δοκάρι και ο Νόιερ έκανε μια μεγάλη επέμβαση. Στα πρώτα λεπτά της επανάληψης είχαμε πρόβλημα και επαναλαμβάνω ότι ο Νόιερ έκανε μια σπουδαία επέμβαση. Το 7-1 είναι συμπτωματικό και μπορώ να σας διαβεβαιώσω ότι σε δυο εβδομάδες δεν πρόκειται να συμβεί κάτι τέτοιο".