«Γκέλα» με το καλημέρα για Σάντος (VIDEO)

11:04 16/2/2012 - Πηγή: AEK365

Με γκολ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων η Σάντος ηττήθηκε 2-1 από την The Strongest στην Βολιβία στα πλαίσια του πρώτου ομίλου και έτσι ξεκίνησε στραβά την προσπάθεια της να υπερασπιστεί το τρόπαιο του Κόπα Λιμπερταδόρες που κατέκτησε πέρσι. Η Σάντος προηγήθηκε μόλις στο δέκατο λεπτό με τον Ενρίκε αλλά η ομάδα της Βολιβίας, βοηθούμενη και από το υψόμετρο, ανέτρεψε την κατάσταση και αφού αρχικά ισοφάρισε με τον Κριστάλδο στο 34ο λεπτό πήρε την σπουδαία νίκη με γκολ του

Ραμάλιο στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Για τον έκτο όμιλο, η Κορίνθιανς ισοφάρισε στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων την Ντεπορτίβο Τατσίρα χάρη στο γκολ από εκτέλεση φάουλ του Ραλφ ο οποίος ισοφάρισε το γκολ του Μονθ που είχε βάλει μπροστά την Τατσίρα στο 21ο λεπτό.

Για τον δεύτερο όμιλο, η Φλαμένγκο έφυγε με τον βαθμό της ισοπαλίας από το Μπουένος Άιρες μετά το 1-1 με την Λανούς. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με τον Μούρα για να ισοφαρίσει η Λανούς με τον Καράνθα στο 75ο λεπτό.