Γκέλα και για Λαμία

20:13 13/3/2015 - Πηγή: AEK365

H Λαμία δεν εκμεταλλεύτηκε την ισοπαλία του Ηρακλή στη Ζάκυνθο (1-1), καθώς υπέστη ήττα με 2-1 από τον Τύρναβο για τη Football League.

Ο Τύρναβος μπήκε πολύ δυνατά στην αναμέτρηση και κατάφερε να προηγηθεί μόλις στο 4ο λεπτό με προβολή του Δημήτρη Γκούρτσα. Οι παίκτες της Λαμίας ανέβασαν ρυθμό και έφτασαν στην ισοφάριση 12 λεπτά αργότερα,

με σκόρερ τον Νεόφυτο, ο οποίος νίκησε τον Έρντιν Πρίφτη σε τετ α τετ.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι πίεσαν για το δεύτερο γκολ και το πέτυχαν στο 63' όταν ο Μιλουτίνοβιτς έβγαλε τον Ποκόνγκ απέναντι στον Μπλάζιτς και ο Καμερουνέζος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με όμορφο πλασέ. Αυτό ήταν και το τελικό σκορ.

Τύρναβος: Πρίφτης, Σουλιώτης, Στεργιανός, Λαμπρόπουλος, Καραμανλής, Μιλουτίνοβιτς, Ιβανίδης (55' Παπασάββας), Ντατίδης, Γεωργίου (80' Οτά), Γκούρτσας, Ποκόνγκ.

Λαμία: Μπλάζιτς, Σουλιώτης (77' Νικλητσιώτης), Κακαράς, Κωστόπουλος, Ρεπετσάς, Ντελέκος (83' Γιαννιτσάνης), Ομπράντοβιτς (60' Χαϊκάλης), Πέρεθ, Τ. Καμαρά, Α. Καμαρά, Νεόφυτος.