20:55 1/11/2011 - Πηγή: AEK365

ΤΣΑΜΠΙΟΝΣ ΛΙΓΚ 8ος ΟΜΙΛΟΣ- 4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΜΠΑΤΕ ΜΠΟΡΙΣΟΦ- ΜΙΛΑΝ: 1-1
Γήπεδο: Ντιναμό Στάντιουμ
Ανέλπιστη γκέλα για τη Μίλαν, που έμεινε στο 1-1 μέσα στην έδρα της ΜΠΑΤΕ Μπόρισοφ και πλέον επιτρέπει στη Μπαρτσελόνα να ξεφύγει στη βαθμολογία.
Η Μίλαν πίεσε από την αρχή τη ΜΠΑΤΕ και το γκολ ήταν θέμα χρόνου. Τελικά οι «ροσονέρι» άνοιξαν το σκορ στο 22ο λεπτό. Ο Ρομπίνιο έκανε την κίνηση από τα δεξιά,

έκοψε τη μπάλα στο ύψος του πέναλτι και από εκεί ο Ιμπραΐμοβιτς είχε εύκολο έργο.
Η ΜΠΑΤΕ κατάφερε να ισοφαρίσει το ματς σε μια ανύποπτη φάση στο 55ο λεπτό. Ο Κοντσεβόι μπήκε στην περιοχή, ανατράπηκε από τον Αμπάτε και ο Μπρεσάν μετουσίωσε σε γκολ το πέναλτι που έδειξε ο ρέφερι της αναμέτρησης. Στη συνέχεια η Μιλαν πίεσε και είχε μεγάλη φάση με τον Μπόατενγκ στο 77ο λεπτό αλλά δεν μπόρεσε να πετύχει άλλο γκολ.
ΜΠΑΤΕ: Γκουτόρ, Γιούρεβιτς, Ραντκόφ, Μπορντάτσεφ, Σίμιτς, Λικτάροβιτς (62' Ολεκνόβιτς), Κοντσεβόι (84' Γκορντέιτσουκ), Βολόντκο, Μπρεσάν, Μπάγκα (76' Παβλόφ), Σκάβιτς.
ΜΙΛΑΝ: Αμπιάτι, Ταϊβό, Νέστα (67' Μπονέρα), Αμπάτε, Σίλβα, Ακουιλάνι (69' Σέεντορφ), Νοτσερίνο, Αμπροζίνι, Μποατενγκ, Ιμπραΐμοβιτς, Ρομπίνιο (83' Γκανζ).