Για «παιχνίδι της χρονιάς» μιλούν στη Σάλκε

14:57 25/8/2013 - Πηγή: AEK365

Οι παίκτες της Σάλκε Τίμο Χίλντενμπραντ και Τζούλιαν Ντράξλερ χαρακτηρίζουν τη μονομαχία της Τρίτης με τον ΠΑΟΚ ως το κρισιμότερο παιχνίδι της σεζόν.
Η ομάδα του Γκελζενκίρχεν αφήνει πίσω της την ήττα από το Ανόβερο στη Μπουντεσλίγκα και επικεντρώνεται στη ρεβάνς της Τούμπας, μετά το 1-1 του πρώτου αγώνα για την είσοδο στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ.
Μετά το ματς με το Ανόβερο, τόσο ο τερματοφύλακας Χίλντεμπραντ όσο και ο μέσος Ντράξλερ υπογράμμισαν τη σημασία του αγώνα της Τρίτης.
«Αυτό το παιχνίδι

είναι πάρα πολύ σημαντικό για την ομάδα και αγωνιστικά αλλά και οικονομικά. Σε αυτά τα 90 λεπτά πρέπει να πετύχουμε το στόχο μας. Ουσιαστικά είναι το δεύτερο ημίχρονο και αυτό που πρέπει να κάνουμε είναι να πετύχουμε», είπε ο Χίλντεμπραντ, ενώ συμφώνησε και ο Ντράξλερ λέγοντας:
«Το παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ είναι το πιο σημαντικό της χρονιάς για εμάς. Δεν υπάρχουν δικαιολογίες. Είναι όλα ή τίποτα».