Φιλική "πεντάρα" η Νιούκαστλ

23:52 7/8/2012 - Πηγή: AEK365
Πλάκα έκανε κόντρα στην Χάρτλπουλ η Νιούκαστλ που επικράτησε με 5-1 σε φιλικό παιχνίδι. Ο Άλαν Πάρντιου, είδε τις "Καρακάξες" να πραγματοποιουν εκπληκτικό ξεκίνημα στο ματς, με τον Αμεόμπι να σκοράρει με τη συμπλήρωση μόλις τριών λεπτών και τον Σιλβέν Μαρβό, μέχρι το 12' να έχει ανεβάσει τον δείκτη του σκορ στο 3 -0, χάνοντας μάλιστα ευκαιρίες για χατ - τρικ! Σχεδόν... διασκεδάζοντας, η Νιούκαστλ έμεινε στο 3-0 μέχρι την ανάπαυλα και στο 53', ο Βούκσιτς πέτυχε το τέταρτο γκολ.Η αντίδραση της Χάρτλπουλ
ήταν μια και μοναδική με τον Σουίνι να βρίσκει το δρόμο για τα δίχτυα στο 62ο λεπτό, ενώ ο Ομπερτάν, πέντε λεπτά πριν το φινάλε διαμόρφωσε το τελικό 5-1!