Φιλική ήττα για ΟΦΗ

22:37 1/8/2014 - Πηγή: AEK365

Ανάμεικτα συναισθήματα προκάλεσε η εμφάνιση του ΟΦΗ στο φιλικό με την Μπρέντα, όπου γνώρισε την ήττα με 1-0.

Οι Κρητικοί στο πρώτο μέρος έδειξε κάποια καλά στοιχεία, με οργανωμένο παιχνίδι και καλή κυκλοφορία της μπάλας, όμως όσο πλησίαζε το τέλος του ημιχρόνου έχανε τις μάχες...

Ειδικά από το 29' που δέχθηκε το γκολ από τον Μάτιτς, η απόδοσή του άρχισε να πέφτει.

Στο δεύτερο μέρος, ο Τζενάρο Γκατούζο άλλαξε την διάταξη στο 4-4-2 και η εικόνα του ΟΦΗ άρχισε να παρουσιάζει σημάδια βελτίωσης, όμως η μπάλα δεν τους έκανε το χατήρι ούτε στην ευκαιρία του Τζορτζ, ούτε του Μαραθιανού.

Η σύνθεση του ΟΦΗ: Δασκαλάκης, Φαζός, Τριποτσέρης, Μονιάκης, Στάθης, Μακρής, Φραγκουλάκης, Μπανούσης, Κουτσιανικούλης, Σίσιτς, Πετρόπουλος.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Ραζάκ,Τζορτζ, Μαραθιανός, Αρτόλα, Κάλαϊτζιτς, Λαμπρόπουλος, Δαμιανάκης.