00:02 9/2/2015 - Πηγή: AEK365

ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ-20η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αρούκα-Νασιονάλ Μαδέιρα: 3-3
(Σαμπάιο 40', Ρομπέρτο 80'-Ροντόν 18', 28', Τινόκο 86' αυτ)

Ματσάρα ανάμεσα σε Αρούκα και Νασιονάλ Μαδέιρα, με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες 3-3.

Η Νασιονάλ Μαδέιρα άνοιξε το σκορ στο 18ο λεπτό με τον Μάριο Ροντόν, ενώ ο ίδιος παίκτης έκανε και το 2-0 στο 28'. Η Αρούκα μείωσε στο 40' με τον Ρουί Σαμπάιο, ενώ στο 80' ο Ρομπέρτο έφερε στα ίσα το ματς. Ο ίδιος παίκτης έκανε το 3-2 στο 85ο λεπτό αλλά στο 86' η Νασιονάλ Μαδέιρα ισοφάρισε με το αυτογκόλ του Τινοκο.

Μαρίτιμο-Ζιλ Βιθέντε: 1-2
(Αμπίνιο

30'-Βιλέλα 42' πεν., Νουάνκβο 65' )

Σπουδαίο διπλό με 2-1 πήρε η Ζιλ Βιθέντε με 2-1 μέσα στην έδρα της Μαρίτιμο.

Η Μαρίτιμο άνοιξε το σκορ με τον Εμπίνιο στο 30ο λεπτό αλλά στο 42' Βιλέλα έφερε στα ίσα το σκορ. Μάλιστα στο 65ο λεπτό ο Νουάνκβο έβαλε μπροστά στο σκορ τη Ζιλ Βιθέντε.

Πάσος Φερέιρα-Πενιαφέλ: 2-1
(Σίσερο 88', Φερέιρα 90+1' αυτ.-Μάρτινς 61')

Σημαντική νίκη με 2-1 για την Πάσος Φερέιρα επί της Πενιαφέλ.

Οι γηπεδούχοι έχασαν πέναλτι με τον Γκάλο στο 59ο λεπτό και στο 61' βρέθηκαν πίσω στο σκορ από το γκολ του Μάρτινς. Ωστόσο στο 88ο λεπτό ο Σίσερο έφερε στα ίσα το ματς και στο 90+1' η Πάσος πήρε τη νίκη χάρη σε αυτογκόλ του Φερέιρα.

Γκιμαράες-Μπελενένσες: 0-1
(Μάρτινς 66')

Μεγάλο διπλό με 1-0 για την Μπελενένσες κόντρα στην Γκιμαράες.

Το χρυσό γκολ πέτυχε ο Κάρλος Μάρτινς στο 66ο λεπτό ενώ στο 82' ο Γκιμαράες έχασε πέναλτι με τον Αντρέ και στο 90' αποβλήθηκε ο Μάρτινς.

Σετούμπαλ-Ακαδέμικα: 0-0

Στο 0-0 κόλλησαν Σετούμπαλ και Ακαδέμικα με τους γηπεδούχους να μένουν με 10 παίκτες από το 86ο λεπτό λόγω αποβολής του Φρανσουά.

Εστορίλ-Μπράγκα: 0-2
(Μίκαελ 56', Σάντος 62')

Μεγάλο διπλό με 2-0 πέτυχε η Μπράγκα μέσα στην έδρα της Εστορίλ.

Η Μπράγκα άνοιξε το σκορ με τον Ρούμπεν Μίκαελ στο 56ο λεπτό και στο 62' ο Σάντος έκανε το 2-0.

Σπόρτινγκ Λ.-Μπενφίκα: 1-1
(Τζέφερσον 87'- Ζαρντέλ 94' )

Λύτρωση στις καθυστερήσεις για την Μπενφίκα που πήρε ισοπαλία 1-1 από την Σπόρτινγκ και δεν της επέτρεψε να την πλησιάσει.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Τζέφερσον στο 87', αλλά οι φιλοξενούμενοι ισοφάρησαν στο 94' με τον Ζαρντέλ.