FOOTBALL LEAGUE

17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ - ΚΑΛΛΙΘΕΑ 1-0

ΓΗΠΕΔΟ: Ριζούπολης

Μεγάλη νίκη πέτυχε ο Απόλλωνας, στο παιχνίδι με το οποίο ολοκληρώθηκε η 17η αγωνιστική της Football League. Η «Ελαφρά Ταξιαρχία» επικράτησε δύσκολα με 1-0 της Καλλιθέας χάρη σε γκολ του Τζιώρα

στο 18ο λεπτό. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Καλλιθέας ήταν καλύτερη και απείλησε στο 60' με τον Λεβέντη, ζήτησε πέναλτι στο 64' σε μαρκάρισμα πάνω στον Τσίτα και έχασε ακόμα μία καλή ευκαιρία με τον Γιαννίτση στο 81ο λεπτό.

Απόλλων Σμύρνης (Α. Βοσνιάδης): Ταΐρης, Ψιάνος(71' Χατζηζήσης), Γκόλιας, Κύργιας, Κοτσώνης, Ηρακλής(62' Λαγός), Πινέιρο, Φαρινόλα(54' Σουάνης), Βάντερσον, Καραδέμητρος, Τζιώρας

Καλλιθέα (Ν. Παντέλης): Μοσχονάς, Λεβέντης, Παγώνης, Πικόλο, Γιαννίτσης, Ρουσάκης, Κατσικογιάννης(65' Μπελής), Αρναρέλλης(74' Τσίπρας), Μιχαλόπουλος, Μασάδο, Ντουρμισάι(54' Τσίτας)