LIGUE 1'-32η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Μονακό-Ναντ: 3-1
(Ροντρίγκες 18', 77' πεν., Ράτζι 73'-Μπεντόγια 78')

Καθαρίζει τη 2η θέση η Μονακό, καθώς κέρδισε με 3-1 τη Ναντ.

Η Μονακό άνοιξε το σκορ στο 18ο λεπτό με τον Ροντρίγκες, ενώ στο 73' ο Ράτζι έκανε το 2-0. στο 77' ο Ροντρίγκες με πέναλτι έκανε το 3-0 και η Ναντ μείωσε με τον Μπεντόγια στο 78'.

Βαλενσιέν-Λιόν: 1-2
(Ματζέεντ 66'- Γκομίς 30', Φερί 69')

Μεγάλη νίκη με 2-1 πήρε η Λιόν επί της Βαλενσιέν και βλέπει Ευρώπη.

Η Λιόν άνοιξε το σκορ στο 30ο λεπτό με τον Γκομίς, ενώ στο 66' ο Ματζέεντ έκανε το 1-1.

Η Λιόν πήρε ξανά το προβάδισμα με τον Φερί στο 69', ενώ στο 84' η Βαλενσιέν έχασε τον Ντ Σίλβα με κόκκινη κάρτα. Στο 87' η Βαλενσιέν έχασε και πέναλτι με τον Βαρίς.

Σεντ Ετιέν-Νις: 1-1
(Γκραντέλ 90+1' πεν.-Μποντμέρ 57')

Πολύ δύσκολα θα προλάβει το τρένο του Τσάμπιονς Λιγκ η Σεντ Ετιέν, μετά από την ισοπαλία 1-1 με τη Νις.

Το 1-0 για τη Νις πέτυχε στο 57ο λεπτό ο Ματιέ Μποντμέρ που πέρσι αγωνίστηκε για ένα διάστημα ως δανεικός στους «στεφανουά» αλλά στις καθυστερήσεις ο Γκραντέλ με πέναλτι έκανε το 1-1 σε φάση που αποβλήθηκε και ο Ντιγκάρ.