19:02 25/2/2012 - Πηγή: AEK365

PREMIER LEAGUE- 26η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΤΣΕΛΣΙ- ΜΠΟΛΤΟΝ: 3-0
Γήπεδο: Στάμφορντ Μπριτζ
Στα θετικά αποτελέσματα επέστρεψε η Τσέλσι μετά από τέσσερις αγωνιστικές καθώς επικράτησε με 3-0 της Μπόλτον.
Μέτριο το πρώτο μέρος με την Τσέλσι να προσπαθεί να βρει χώρους και την Μπόλτον να αμύνεται σθεναρά.
Στο 7ο λεπτό ο Μπογκντάν πρόλαβε τον Λάμπαρντ, ενώ στο 28ο λεπτό ο γκολκίπερ της Μπόλτον είπε όχι στο

σουτ του Στάριντζ.
Η Τσέλσι μπήκε δυναμικά στην επανάληψη και στο 48ο λεπτό ο Νταβίντ Λουίς με κοντινό πλασέ άνοιξε το σκορ.
Στο 54ο λεπτό ο Λουίς καθάρισε πάνω στη γραμμή το σουτ του Μιγιαίτσι, ενώ στο 56' το σουτ του Ντρογκμπά σταμάτησε στο δοκάρι της Μπόλτον.
Το 2-0 διαμορφώθηκε στο 62ο λεπτό με την κεφαλιά του Ντρογκμπά μετά από το κόρνερ του Φρανκ Λάμπαρντ, ενώ το τελικό 3-0 έγινε στο 79' από τον Λάμπαρντ, που πλάσαρε από κοντά τον Μπογκντάν μετά από ασίστ του Μάτα.
ΤΣΕΛΣΙ: Τσεχ, Ιβάνοβιτς, Κόουλ, Νταβίντ Λουίζ, Κέιχιλ, Εσιέν, Ραμίρες (88' Μίκελ), Λάμπαρντ, Μάτα, Ντρογκμπά (76' Τόρες), Στάριτζ (82' Καλού)
ΜΠΟΛΤΟΝ: Μπογκντάν, Στέινσον, Ρίκετς, Γουίτερ, Ρέαμ, Μουάμπα, Ρίο Κόκερ, Πράτλεϊ, Τουντσάι (74' Ιγκλς), Ενγκόγκ (68' Σοντέλ), Μιγιαΐτσι

ΝΙΟΥΚΑΣΤΛ- ΓΟΥΛΒΣ: 2-2
Γήπεδο: Sports Direct Arena
Η Νιούκαστλ έμεινε χωρίς νίκη για δεύτερο σερί ματς, καθώς αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με τη Γουλβς.
Με γκολ από νωρίς ξεκίνησε η Νιούκαστλ καθώς στο 6ο λεπτό ο Σισέ έκανε το 1-0 μετά από λάθος εκτίμηση του Μπέρα.
Στο 17ο λεπτό ο Σίμπσον έκανε το σουτ, με την μπάλα να περνά λίγο άουτ, ενώ στο επόμενο λεπτό ο Γκουτιέρες με κεφαλιά έκανε το 2-0..
Η Γουλβς μπήκε δυνατά στο δεύτερο μέρος και στο 50' κατάφερε να μειώσει σε 2-1. Σκόρερ ο Τζάρβις με κοντινό πλασέ.
Τελικά οι «λύκοι» κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 67ο λεπτό, καθώς ο Γουίλιαμσον τροφοδότησε με κεφαλιά τον Ντόιλ, ο οποίος με δυνατό σουτ έκανε το 2-2.
ΝΙΟΥΚΑΣΤΛ: Κρουλ, Σίμσον, Γουίλιαμσον, Κολοτσίνι, Σαντόν, Τέιλορ (66' Γκάθρι), Καμπάιγ, Τιοτέ (81' Αμεόμπι), Γιόνας, Μπα, Σισέ (65' Μπεν Αρφά)
ΓΟΥΛΒΣ: Χένεσι, Ζούμπαρ, Μπέρα, Στίρμαν, Γουάρντ, Φόλεϊ (90+2' Μιλίγιας), Χένρι, Έντουαρντς, Ο' Χάρα (71' Κάιτλι), Τζάρβις (86' Χουντ), Ντόιλ

ΓΟΥΕΣΤ ΜΠΡΟΜ- ΣΑΝΤΕΡΛΑΝΤ: 4-0
Γήπεδο: Χόθορνς
Από το καλό στο καλύτερο πηγαίνει η Γουτέστ Μπρομ, η οποία πέτυχε τη 2η σερί νίκη της, επικρατώντας με 4-0 της Σάντερλαντ.
Με γκολ από τα αποδυτήρια ξεκίνησε η Γουέστ Μπρομ, καθώς άνοιξε το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό.
Ο Μουλούμπου έκανε τη σέντρα από τα δεξιά και ο Οντεμβίγκι με κεφαλιά έκανε το 1-0.
Στο 11ο λεπτό ο Μινιολέ είπε όχι στο σουτ του Άντριους, ενώ στο 40' ο Μόρισον με κεφαλιά μετά από σέντρα του Τόμας, έκανε το 2-0.
Οι γηπεδούχοι καθάρισαν το ματς στ 48ο λεπτό καθώς ο Οντεμβίγκι με κοντινή προβολή έγραψε το 3-0.
Το σουτ του Κάτερμολ στο 54ο λεπτό πέρασε μόλις άουτ, ενώ στο 74' η κεφαλιά του Τέρνερ πέρασε ελάχιστα άουτ.
Το τελικό 4-0 διαμορφώθηκε στο πρώτο λεπτό των καθυ