08:25 22/10/2011 - Πηγή: AEK365

EREDIVISIE 10η αγωνιστική
ΝΤΕ ΓΚΡΑΑΦΣΑΠ-ΜΠΡΕΝΤΑ 3-1
"Στάδιο Ντε Βίβερμπεργκ"

Στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 10ης αγωνιστικής στο ολλανδικό πρωτάθλημα, η Ντε Γκράαφσαπ επικράτησε με 3-1 της Μπρέντα σημειώνοντας την δεύτερη της νίκη στο πρωτάθλημα για την εφετινή σεζόν.
Στο 29ο λεπτό ο Φαν Ντερ Πάφερτ έβαλε μπροστά την Ντε Γκράαφσαπ αλλά στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 56ο λεπτό ο Σίλντερ ισοφάρισε για την Μπρέντα. Η χαρά των φιλοξενούμενων δεν

κράτησε για πολύ καθώς ένα λεπτό αργότερα ο Κουχαλα έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στην Ντε Γκράαφσαπ για να διαμορφώσει το τελικό 3-1 ο Ποεπόν με γκολ στο 76ο λεπτό.

Σημειώνεται πως από την 5η αγωνιστική, όταν και είχε επικρατήσει της Ναϊμέγκεν με 1-0, η Ντε Γκράαφσαπ είχε να κερδίσει με την Μπρέντα να παραμένει χαμηλά στην βαθμολογία γνωρίζοντας την έκτη ήττα σε δέκα παιχνίδια.