Επιστρέφει δυναμικά η Σπαρτάκ (VIDEO)

16:57 27/10/2012 - Πηγή: AEK365

Η Σπαρτάκ Μόσχας πετυχαίνοντας από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο επικράτησε της Μορντόβια Σαράνσκ με 2-0 για την 13η αγωνιστική του ρωσικού πρωταθλήματος επιστρέφοντας στις εγχώριες επιτυχίες μετά από τις δυο σερί ήττες με ΤΣΣΚΑ Μόσχας και Ανζί.
Οι παίκτες της Σπαρτάκ Μόσχας μπήκαν με καλή ψυχολογία στον αγώνα λόγω της νίκης κόντρα στην Μπενφίκα μεσοβδόμαδα για το Τσάμπιονς Λιγκ και στο 42ο λεπτό ο Χουράδο έβαλε μπροστά τους γηπεδούχους για να έρθει ο Μπλιαλεντίνοφ στο 64ο λεπτό για να διαμορφώσει το τελικό 2-0. Ο αγώνας ξεκίνησε με 15λεπτη καθυστέρηση λόγω τεχνικού προβλήματος του σταθμού που έχει τα τηλεοπτικά δικαιώματα.
Αξίζει να σημειωθεί πως είναι η πρώτη φορά από τον Ιούλιο που η Σπαρτάκ Μόσχας κατάφερε να μην δεχτεί γκολ και πλέον βρίσκεται στην έκτη θέση του ρωσικού πρωταθλήματος διεκδικώντας με αξιώσεις ένα ευρωπαϊκό εισιτήριο