Επική ανατροπή για Λοκομοτίβ

17:30 10/9/2011 - Πηγή: AEK365
ΡΩΣΙΑ- 23η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΛΟΚΟΜΟΤΙΒ ΜΟΣΧΑΣ- ΖΕΝΙΤ: 4-2 Μεγάλη νίκη με 4-2 κόντρα στην πρωταθλήτρια Ζενίτ πέτυχε η Λοκομοτίβ Μόσχας, παρότι βρέθηκε να χάνει με 2-0. Έτσι η Λοκομοτίβ έβαλε φρένο στη Ζενίτ και δεν της επέτρεψε να ξεφύγει από τους διώκτες της. Μονόλογος της Ζενίτ ήταν το πρώτο μέρος, καθώς οι φιλοξενούμενοι είχαν πολλές ευκαιρίες για γκολ και μάλιστα κατάφεραν να πετύχουν όχι ένα, αλλά δύο. Η ομάδα του Λουτσιάνο Σπαλέτι άνοιξε
το σκορ μόλις στο 7ο λεπτό με τον Λάζοβιτς, ενώ ο Μπουκάροφ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του στο 31'. Η Λοκομοτίβ αφυπνίστηκε στην ανάπαυλα και παρουσιάστηκε αγνώριστη στο 2ο μέρος. Ο Ομπίνα μόλις στο 46' κατάφερε να μειώσει σε 2-1 και να δώσει ελπίδες στην ομάδα του. Οι γηπεδούχοι συνέχισαν να πιέζουν και κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσια στο 61' με τον Καϊσέδο. Η Ζενίτ κατέρρευσε και η Λοκομοτίβ κατάφερε να κάνει τη μεγάλη ανατροπή στο 77ο λεπτό με τον Ντα Κόστα, ο οποίος έκανε και το τελικό 4-2 στο 88'. ΛΟΚΟΜΟΤΙΒ: Φιλτσόφ, Ντα Κόστα, Σίσκιν, Γιανμπάγεφ, Ντούριτσα, Ταράσοφ, Λοσκόφ (73' Σίτσεφ), Γκλουσάκοφ, Ομπίνα (82' Οζντόεφ), Καϊσέδο (73' Θαπατέρ), Μαϊκό. ΖΕΝΙΤ: Μαλαφέεφ, Άλβες, Λομπέρτς, Κρισίτο, Χούμποτσαν (80' Ροζίνα), Ντάνι, Φαϊζούλιν (85' Ζιριάνοφ), Ντενίσοφ, Ιόνοφ, Λάζοβιτς (61' Χούζτι), Μπουκάροφ.