ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ-21η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Μπράγκα-Αρούκα: 2-0
(Ζε Λουίς 22', Έντερ 85')

Μεγάλη νίκη με 2-0 πανηγύρισε η Μπράγκα κόντρα στην Αρούκα.
Η Μπράγκα άνοιξε το σκορ στο 22ολεπτό με τον Ζε Λουίς και στο 85' ο Έντερ έκανε το 2-0.

Πενιαφέλ-Μαρίτιμο: 3-4
(Ραμπιόλα 3', Φοντές 18', Γκέντες 90+2'-Ξαβιέ 32' πεν., Εμπίνιο 46', Σίλβα 49', Μαρέγκα 79')

Τρομερό ματς ανάμεσα σε Πενιαφέλ και Μαρίτιμο με τη δεύτερη να κερδίζει με 4-3.

Η Πενιαφέλ άνοιξε το σκορ στο 3ο μόλις λεπτό με τον Ραμπιόλα, ενώ στο 18' ο Φοντές έκανε το 2-0 και στο 32' ο Ξαβιέ μείωσε με πέναλτι.

Από εκεί και πέρα η Μαρίτιμο ανέβασε στροφές και στο 46' ο Εμπίνιο ισοφάρισε ενώ στο 49' ο Σίλα έκανε το 3-2 και στο 79' ο Μαρέγκα το 4-2. Στο 90+2' ο Γκεντές απλά μείωσε σε 4-3.

Ρίο Άβε-Μορεϊρένσε: 1-1
(Χασάν 44'-Σιμόες 17')

Στο 1-1 έμειναν Ρίο Άβε και Μορεϊρένσε.

Το σκορ για τους φιλοξενουμένος άνοιξε το απόκτημα της ΑΕΚ, Σιμόες στο 17ο λεπτό αλλά στο 44' ο Χασάν έκανε το 1-1.

Ακαδέμικα-Μποαβίστα: 0-0

Στο 0-0 κόλλησαν Ακαδέμικα και Μποαβίστα σε ένα κακό ματς με τους Σισέ και Τανγκερίνια να αποβάλλονται στο 73' και 90+3 αντίστοιχα.

Μπενφίκα-Σετοούμπαλ: 3-0
(Ζαρντέλ 8', Λίμα 39', 71')

Άνετη νίκη με 3-0 πέτυχε η Μπενφίκα κόντρα στη Σετούμπαλ και παρέμεινε στην κορυφη.

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 8ο λεπτό ο Ζαρντέλμ ενώ στη συνέχεια ο Λίμα με δύο γκολ (39' και 71') διαμόρφωσε το 3-0.