Επεισοδιακή η πρεμιέρα στο "Μοσόν"

23:56 10/8/2012 - Πηγή: AEK365

Στο ισόπαλο 1-1 έμειναν Μονπελιέ και Τουλούζ στο "Μοσόν", στην πρεμιέρα της Ligue 1 Γαλλίας. Το παιχνίδι ήταν σκληρό, με δυνατές μονομαχίες, ενώ υπήρχαν και τρεις αποβολές...
Αναλυτικά, οι πρωταθλητές πήραν το προβάδισμα στο 34' μετά από ψηλοκρεμαστή μπαλιά του Ουτάκα και σκαφτό πλασέ του Καμαρά.
Το ημίχρονο δεν έκλεισε ιδανικά γι' αυτούς ωστόσο, αφού πέντε λεπτά αργότερα ο Σαϊχί χτύπησε στο κεφάλι τον Σιριεΐ και είδε την κόκκινη κάρτα.
Οι

φιλοξενούμενοι απο εκεί και πέρα ισορρόπησαν το παιχνίδι και εκμεταλλεύτηκαν το αριθμητικό πλεονέκτημα μέχρι το γκολ του Μπεν Γιεντέρ, το οποίο έφερε το παιχνίδι στα ίσια.
Ένα λεπτό αργότερα οι παίκτες της Τουλούζ έμεινα και αυτοί δέκα λόγω αποβολής του Ρεγκατίν. Τέλος, έξι λεπτά πριν το τέλος ήρθε μια ακόμα απευθείας κόκκινη κάρτα, αυτή την φορά στον Οριέ.