Έμεινε στα τρία η Μπαρτσελόνα (VIDEO)

18:19 10/8/2013 - Πηγή: AEK365

Πριν από λίγες μέρες έβαλε επτά γκολ στην Εθνική Ταϊλάνδης αλλά σήμερα κόντρα σε ομάδα επίλεκτων της Μαλαισίας η Μπαρτσελόνα αρκέστηκε στα τρία γκολ και με το τελικό 3-1 ολοκλήρωσε την εφετινή της περιοδεία στην Ασία.
Στο 33ο λεπτό ο Σεσκ Φάμπρεγας έβαλε μπροστά στο σκορ την πρωταθλήτρια Ισπανίας αλλά πέντε λεπτά πριν την ανάπαυλα ο Γιαχιάι ισοφάρισε για την ομάδα επίλεκτων της Μαλαισίας.
Λίγο πριν την λήξη του ημιχρόνου, ο Νεϊμάρ "τσίμπησε" ωραία την μπάλα και

με πολύ ωραίο πλασέ έβαλε ξανά μπροστά την Μπαρτσελόνα πετυχαίνοντας το δεύτερο του γκολ με την φανέλα της νέας του ομάδας.
Στο 75ο λεπτό με πλασέ αλά επιθετικού ο Ζεράρ Πικέ διαμόρφωσε το τελικό 3-1.
Ο Λιονέλ Μέσι δεν αγωνίστηκε καθώς ένιωθε ενοχλήσεις στο πόδι και ο προπονητής της Μπαρτσελόνα, Χεράρδο Μαρτίνο, δεν ήθελε να ρισκάρει ενδεχόμενο μυϊκό τραυματισμό.

Μπαρτσελόνα: Βαλντές (63' Πίντο), Ντάνι Άλβες(45' Μοντόγια), Πικέ (82' Μπαρτρά), Μασεράνο (80' Μπανιάκ), Ζόρντι Άλμπα (45' Αντριάνο), Τσάβι (63' Αντριάνο), Μπουσκέτς (63' Σονγκ), Φάμπρεγας (82' Ντονγκού), Αλέξις Σάντσες, Νεϊμάρ (45' Τέγιο), Ινιέστα (63' Ντος Σάντος)