Εκτός ο Τζόκοβιτς

21:41 7/8/2014 - Πηγή: AEK365

Μόλις μια ώρα και 5 λεπτά χρειάστηκε ο Τζο-Βίλφρεντ Τσονγκά για να... ξεράνει τον Νόβακ Τζόκοβιτς.

Το νούμερο ένα στον κόσμο ήταν... εκτός τόπου και χρόνου και είναι ενδεικτικό πως έχασε με 2-0 (6-2, 6-2), δεχόμενος δύο μπρέικ σε κάθε σετ απ' τον εξαιρετικό Γάλλο που δεν άφησε την ευκαιρία να πάει χαμένη και πέρασε στην οκτάδα του Rogers Cup που γίνεται στο Τορόντο.

Το... χειρότερο για τον Νόλε -πέραν του πρόωρου αποκλεισμού στο 1000άρι τουρνουά-

είναι ότι έδειξε σε κακή κατάσταση ενόψει του US Open που έρχεται. Κάτι που είχε φανεί και στη χθεσινή -με εξαιρετική δυσκολία- νίκη του επί του Μονφίς.

Για την ιστορία, ο μεγάλος νικητής θα παίξει στα προημιτελικά κόντρα στον Μάρεϊ, που έφτασε εκεί δίχως να αγωνιστεί, αφού ο Γκασκέ (που ήταν αντίπαλός του) απέσυρε τη συμμετοχή του λόγω τραυματισμού. Λίγο νωρίτερα είχε σημειωθεί κι άλλη έκπληξη με τον Σταν Βαβρίνκα να μένει έξω απ' τον Κέβιν Άντερσον στα δύο σετ!