Εύκολη φιλική νίκη για Σίτι

19:32 30/7/2012 - Πηγή: AEK365

Η Μάντσεστερ Σίτι δεν συνάντησε την παραμικρή αντίσταση από την μικτή Μαλαισίαςκαι συνέχισε νικηφόρα στα φιλικά προετοιμασίας, επικρατώντας με σκορ 3-1

Κανένα πρόβλημα δεν είχε η Σίτι να πάρει ακόμα μια φιλική νίκη. Οι "Πολίτες" επικράτησαν της μικτής Μαλαισίας με 3-1 και συνέχισαν νικηφόρα την προετοιμασία τους,
Το σκορ άνοιξε στο 19' ο Αγουέρο, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο ο Τέβες έγραψε το 2-0 (48΄). Λίγα λεπτά αργότερα, στο 52', ήταν η σειρά του Άνταμ Τζόνσον να προσθέσει το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ.

Το μόνο που κατάφερε η μικτή ομάδα της Μαλαισίας ήταν να μειώσει στο 87' με το τέρμα του Ακίλ.