ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ- 2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Πόρτο-Μαρίτιμο: 3-0
(Μαρτίνες 27', Λ'ικα 37', Ζόσουε 50' πεν.)

Εύκολη νίκη με 3-0 πέτυχε η Πόρτο επί της Μαρίτιμο.

Η Πόρτο άνοιξε το σκορ με τον Μαρτίνες στο 27ο λεπτό, ενώ στο 37' ο Λίκα έκανε το 2-0. Η Πόρτο τριπλασίασε τα γκολ της στο 60' με πέναλτι του Ζόσουε.

Νασιονάλ Μαδέιρα- Γκιμαράες: 1-1
(Μπαρσέλος 22'- Κριβελάρο 33')

Στο 1-1 κόλλησαν, Νασιονάλ Μαδέιρα και Γκιμαράες.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Μπαρσέλος στο 22ο λεπτό, ενώ η Γκιμαράες

έκανε το 1-1 στο 33'.

Μπενφίκα- Ζιλ Βιθέντε: 2-1
(Μάρκοβιτς 90+2', Λίμα 90+3'- Βιάνα 69')

Τη νίκη με 2-1 κόντρα στη Ζιλ Βιθέντε πήρε η Μπενφίκα, με απίστευτη ανατροπή.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Βιάνα στο 69ο λεπτό και κρατούσαν τη νίκη ως το 90+2'. Κάπου εκεί ο Μάρκοβιτς έφερε στα ίσα το ματς για την Μπενφίκα και με τη σέντρα ο Λίμα έκανε το τελικό 2-1.

Ρίο Άβε- Βιτόρια Σετούμπαλ: 2-0
(Λιόν 10', Χασάν 51' πεν.)

Το 2 στα 2 έκανε η Ρίο Άβε που εικράτησε με 2-0 της Σετούμπαλ.

Η Ρίο Άβε άνοιξε το σκορ στο 10ο λεπτό με τον Λιόν, ενώ ο Χασάν με πέναλτι στο 51' έκανε το 2-0. Η Σετούμπαλ έχασε πέναλτι στο 73ο λεπτό.

Αρούκα- Εστορίλ: 1-2
(Μίκα 76'- Εβάνδρο 23' πεν., Πέδρο 28')

Με το διπλό έφυγε απ' την έδρα της Αρούκα η

Η Εστορίλ άνοιξε το σκορ στο 23ο λεπτό με πέναλτι του Εβάνδρο σε φάση που αποβλήθηκε και ο Κοέλιο της Αρούκα, ενώ στο 28' ο Πέδρο έκανε το 2-0 για τους φιλοξενούμενους. Η Αρούκα απλά μείωσε με τον Μίκα στο 76ο λεπτό.