«Διπλό» στο Μιλάνο η Κάχα

00:03 26/10/2012 - Πηγή: AEK365

Με αντεπίθεση στην τέταρτη περίοδο η Κάχα Λαμποράλ κατάφερε να πάρει την πολύτιμη, από βαθμολογικής άποψης νίκη επί της Αρμάνι Μιλάνο με 85-95.
Ήταν ένα αμφίρροπο παιχνίδι με πολλές εναλλαγές στο σκορ. Οι φιλοξενούμενοι, περισσότερο προσεκτικοί στις επιθέσεις τους, στην τελευταία περίοδο, έκτισαν διαφορά και πήραν τη νίκη μέσα στο Μιλάνο. Οι Νεμάνια Μπιέλιτσα (20) και Σαν Εμετέριο (18π., 5ριμ., 6ασ.) ήταν οι κορυφαίοι των νικητών ενώ από τους γηπεδούχους ξεχώρησαν οι Γιάννης Μπουρούσης (22π. 11ριμ.) και Μαλίκ Χερστον (19π.).
Ο Αντώνης

Φώτσης αγωνίστηκε για 22 λεπτά και προσέφερε 3 πόντους, 4 αμυντικά ριμπάουντ και μια ασΊστ.

ΑΡΜΑΝΙ: Τζιακέτι, Στίπτσεβιτς 3(1), Χέρστον 19(3), Φώτσης 3(1), Κουκ 3(1), Κιότι 1, Μπουρούσης 22(11ριμ.), Μελι 7(1), Λάνγκφορντ 13(1), Τζεντίλε 10, Χέντριξ 4, Μπαζίλε.
ΚΑΧΑ ΛΑΜΠΟΡΑΛ: Νοτσιόνι 12, Μπιέλιτσα Μ. 6(1), Χερνάντεζ 2, Κάμπεθας 11(1), Σαν Εμετέριο 18 (6ασ), Χίουρτελ 5, Όλεσον 7(1), Λάμπε 12(1), Μπιέλιτσα Ν. 20(2), Κοζέρ 2.