Διαιτητής βγαίνει νοκ άουτ με κίνηση... καράτε (VIDEO)

08:07 22/3/2013 - Πηγή: AEK365

Τις περισσότερες φορές οι παίκτες όλο και κάποιο παράπονο έχουν από τους διαιτητές. Άλλοι αποφασίζουν να μην μιλήσουν, άλλοι αντιδρούν με μορφασμούς και ίσως κάποια... γαλλικά και λίγοι μπορεί να βρεθούν και λίγο πιο... κοντά, σπρώχνοντας ελαφρά τον «άρχοντα του αγώνα». Δεν ισχύει, όμως, το ίδιο και για τον Τζόνι Ντος Σάντος. Στην αναμέτρηση ανάμεσα στην Ιντεπεντιέντε και τη Μαρίλια στη Βραζιλία, η τελευταία προηγούταν με 1-0, με την πρώτη να πιέζει για το γκολ τη ισοφάρισης. Ο διαιτητής έδειξε 4 λεπτά καθυστερήσεων

και ο Ντος Σάντος θεώρησε ότι ο επιπλέον χρόνος που δόθηκε ήταν πολύ λίγος. Όταν, λοιπόν, ο διαιτητής σφύριξε τη λήξη, ο 25χρονος παίκτης δεν δίστασε να δείξει έμπρακτα τη δυσαρέσκειά του. Κινήθηκε χαλαρά προς τον διαιτητή και τον... σώριασε με μία κίνηση αλά καράτε! Βάσει την ενέργειάς του και την τιμωρία που λογικά θα αποφέρει, μάλλον θα αργήσουμε να τον ξαναδούμε να... δυσαρεστείται με διαιτητή κατά τη διάρκεια αγώνα σύντομα!