ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ-7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Μπελενένσες-Σετούμπαλ: 1-1
(Ντέιβερσον 69'-Σμιντ 24' πεν.)

Ισόπαλες 1-1 αναδείχθηκαν Μπελενένσες και Σετούμπαλ.

Η Σετούμπαλ άνοιξε το σκορ με το πέναλτι του Σμιντ στο 24ο λεπτό αλλά στ 69' ο Ντέιβερσον έκανε το 1-1.

Νασιονάλ Μαδέιρα-Ρίο Άβε: 0-0

Στο 0-0 έμειναν Νασιονάλ Μαδέιρα και Ρίο Άβε.

Πόρτο-Μπράγκα: 2-1
(Ίντι 25', Κιντέρο 51'-Ζε Λουίς 32')

Στις νίκες επέστρεψε η Πόρτο, που επικράτησε με 2-1 της Μπράγκα.

Η Πόρτο άνοιξε το σκορ με τον Μάρτινς Ίντι στο 25ο λεπτό, αλλά στο 32' ο Ζε Λουίς έκανε το 1-1.

Ωστόσο στο 51ο λεπτό η Πόρτο πήρε ξανά κεφάλι στο σκορ με τον Κιντέρο.

Μπενφίκα-Αρούκα: 4-0
(Ταλίσκα 75', Ντερλέι 80', Σάλβιο 83', Ζόνας 90')

Στην κορυφή μένει η Μπενφίκα, που επικράτησε με 4-0 της Αρούκα.

Ο Ταλίσκα άνοιξε το σκορ στο 75ο λεπτό με τον Ταλίσκα και στο 80' Ντρλέι έκανε το 2-0. Ο Σάλβιο στο 83ο λεπτό διαμόρφωσε το 3-0 και στο 90' ο Ζόνας έκανε το 4-0.

Ακαδέμικα-Μορεϊρένσε: 0-0

Ισόπαλες χωρίς γκολ αναδείχθηκαν Ακαδέμικα και Μορεϊρένσε σε ένα κακό ματς.

Ζιλ Βιθέντε-Εστορίλ: 1-1
(Σίμι 40'-Κλέμπερ 43 πεν.)

Στο 1-1 έμεινε η Εστορίλ με την Ζιλ Βιθέντε.

Η Ζιλ Βιθέντε άνοιξε το σκορ με τον Σίμι στο 40' και τρία λεπτά μετά, ο Κλέμπερ με πέναλτι έκανε το 1-1.

Πάσος Φερέιρα-Μαρίτιμο: 3-2
(Μορέιρα 52', 54', Ουρέτα 63'-Μααζού 23', 68')

Μεγάλη νίκη με 3-2 πέτυχε η Πάσος Φερέιρα επί της Μαρίτιμο.

Η Μαρίτιμο άνοιξε το σκορ στο 23ο λεπτό με τον Μααζού, αλλά ο Μορέιρα με δύο γκολ στο 52' και στο 54' γύρισε το ματς σε 2-1 υπέρ της Πάσος Φερέιρα. Μάλιστα στο 63' ο Ουρέτα έκανε το 3-1 πριν μειώσει στο 68' ο Μααζού σε 3-2. Στο 71' η Μαρίτιμο έχασε τον Φρανσέρχιο με κόκκινη κάρτα.