Δεύτερη νίκη για Λιμόζ

23:10 4/12/2014 - Πηγή: AEK365

Ενάμισι λεπτό πριν από τη λήξη οι δύο αντίπαλοι ήταν ισόπαλοι, 58-58, αλλά με καθοριστικό τρίποντο του Τζαμάρ Σμιθ οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα με 63-61, με 59'' να απομένουν. Ο Αντριέν Μόερμαν με 2/2 βολές διαμόρφωσε το 65-61 και επί της ουσίας «κλείδωσε» της νίκης της ομάδας του, ενώ ο Κάρλος Σουάρες «πέταξε» ευκαιρία στο φινάλε για την ισοφάριση και την παράταση, χάνοντας το σουτ του από την περιφέρεια. Άστοχος ήταν και ο Ράιαν Τούλσον, που είχε 0/2 βολές κι ένα χαμένο δίποντο. Στους 18π. «σταμάτησε» ο Σμιθ, που είχε ακόμα πέντε ασίστ, τέσσερα ριμπάουντ και δύο κλεψίματα, ενώ από τους φιλοξενούμενους που έμειναν στο 4-4 ο Τούλσον είχε 15π. αλλά με μόλις 6/18 σουτ εντός παιδιάς, τέσσερα ριμπάουντ, δύο ασίστ και ισάριθμα λάθη.