ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ-19η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ακαδέμικα-Μαρίτιμο: 1-1
(Σίλβα 54'-Κόστα 21')

Στο 1-1 κόλλησαν Ακαδέμικα και Μαρίτιμο και βγήκαν χαμένες και οι δύο.

Το σκορ για τη Μαρίτιμο άνοιξε στο 21ο λεπτό ο Κόστα, αλλά στο 54' ο Σίλβα έφερε στα ίσα το σκορ.

Η Μαρίτιμο έκανε το 1-0 στο 21ο λεπτό με τον Κόστα, αλλά στο 54' ο Σίλβα ισοφάρισε σε 1-1.

Ζιλ Βιθέντε-Σετούμπαλ: 1-1
(Βιλέλα 30'Ζεκίνια 86')

Αυτοκτόνησε η Ζιλ Βιθέντε, που έμεινε στο 1-1 με τη Σετούμπαλ.

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε ο Βιλέλα στο 30ο λεπτό αλλά στο 86' ο Ζεκίνια έκανε το 1-1.

Μάλιστα στο 90ο λεπτό αποβλήθηκε και ο Σίλβα της Ζιλ Βιθέντε.

Ρίο Άβε-Εστορίλ: 2-1
(Ντελ Βάλε 31' πεν.,Χασάν 90+3'-Σεμπά 77')

Λύτρωση και νίκη με 2-1 για τη Ρίο Άβε κόντρα στην Εστορίλ.

Στο 29ο λεπτό ο Ταβάρες έκανε πέναλτι και αποβλήθηκε και ο Ντελ Βάλε από τα 11 μέτρα έγραψε το 1-0 για τη Ρίο Άβε. Ωστόσο στο 42ο λεπτό και η Ρίο Άβε έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Γκουάνο κι έτσι στο 77' ο Σεμπά διαμόρφωσε το 1-1. Το τελικό 2-1 έκανε στις καθυστερήσεις ο Αχμέντ Χασάν.

Αρούκα-Σπόρτινγκ Λ.: 1-3
(Σιμάο 24' πεν.-Μοντέρο 30', Καρίγιο 63', Φιγουεϊρέδο 77')

Εύκολη νίκη με 3-1 για τη Σπόρτινγκ κόντρα στην Αρούκα.

Η Αρούκα αιφνιδίασε τη Σπόρτινγκ και άνοιξε το σκορ στο 24ο λεπτό με το πέναλτι του Μοντέρο, ενώ στο 30' ο Μοντέρο έφερε στα ία το σκορ. Μάλιστα στο 63' ο Καρίγιο έκανε το 2-1 για την Σπόρτινγκ και στο 77' ο Φιγουεϊρέδο έκανε το 3-1. Στο 89΄αποβλήθηκεο Σίλβα της Σπόρτινγκ.