18:24 10/11/2013 - Πηγή: AEK365

ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΜΠΟΥΝΤΕΣΛΙΓΚΑ 12η αγωνιστική

ΦΡΑΪΜΠΟΥΡΓΚ-ΣΤΟΥΤΓΑΡΔΗ: 1-3

ΓΗΠΕΔΟ: Mage-Solar-Stadion

Με δύο γκολ σε ένα λεπτό η Στουτγάρδη καθάρισε με συνοπτικές διαδικασίες το ματς με τη Φράιμπουργκ επικρατώντας τελικά με 3-1. Ο Ιμπίσεβιτς άνοιξε με σουτ το σκορ στο 9' και στο επόμενο λεπτό ο Βέρνερ με πολύ ωραία ενέργεια και πλάσε έγραψε το 2-0. οι γηπεδούχοι κατάφεραν

να μειώσουν στο 78' με τον Χάνκε αλλά τέσσερα λεπτά ο Βέρνερ έβαλε τέλος στις όποιες ελπίδες είχε η Φράιμπουργκ γράφοντας το 1-3.

ΦΡΑΪΜΠΟΥΡΓΚ: Μπάουμαν, Χεν, Ντιανέ, Γκίντερ, Κ.Γκίντερ, Φερνάντες, Χέφλερ, Κλάους, Μεχμέντι, Κοκέλιν (46'Κερκ), Φρέις (77'Χάνκε).

ΣΤΟΥΤΓΑΡΔΗ: Ούλριχ, Σβάαμπ, Χαγκουί, Νιεντερμέιερ, Ράουτς (60'Σακάι), Κβιτς, Γκέντνερ, Λάιτνερ (81'Χάρνικ), Μαξίμ, Βέρνερ, Ιμπίσεβιτς.

ΜΑΪΝΤΖ-ΑΪΝΤΡΑΧΤ ΦΡΑΝΚΦΟΥΡΤΗΣ: 1-0

ΓΗΠΕΔΟ: Coface-Arena

Με ένα γκολ λίγο πριν τη λήξη του αγώνα η Μάιντς επικράτησε 1-0 της Άιντραχτ και συνέχισε την πολύ καλή πορεία της. Το ματς που έκρινε το ματς πέτυχε στο 88ο λεπτό ο Τσούπο-Μοτίνγκ με κεφαλιά.

ΜΑΪΝΤΖ: Κάριους, Πόσπετς, Νόβέσκι, Μπελ, Παρκ, Γκέις, Σότο, Πολτερ, Ζίμλινγκ (61'Τσούπο-Μοτίνγκ), Μάλι (74'Πάρκερ), Οκαζάκι.

ΑΪΝΤΡΑΧΤ: Τραπ, Γιούνγκ, Άντερσον, Ρους, Οτζίπκα, Ρόντε, Φλουμ, Μπαρνέτα, Μέιερ, Ινούι (75'Ρόζενθαλ), Κάντλετς.