Χωρίς στάση το... τρένο Ζενίτ (VIDEO)

20:46 13/9/2014 - Πηγή: AEK365

Με γκολ του Σμόλινκοφ στο 89ο λεπτό, η Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης κέρδισε 3-2 τη Ντιναμό Μόσχας και συμπλήρωσε επτά νίκες σε ισάριθμες αγωνιστικές του ρωσικού πρωταθλήματος.
Στην Αγία Πετρούπολη, η Ντιναμό προηγήθηκε στο 18' με εξαιρετική λόμπα εκτός περιοχής του Βαλμπουενά αλλά πριν το ημίχρονο η Ζενίτ κατάφερε να ανατρέψει την κατάσταση μιας και στο 28ο λεπτό ο Κρις Σαμπά με αυτογκόλ έφερε το ματς στα ίσια και ο Αρσάβιν έκανε το 2-1 στο 40ο λεπτό.
Ο Σαμπά διόρθωσε το λάθος του και στο 82ο λεπτό ισοφάρισε για την Ντιναμό Μόσχας αλλά η τελευταία λέξη ανήκε στην Ζενίτ και συγκεκριμένα στον Σμόλινκοφ που στο 89' διαμόρφωσε το τελικό 3-2.
Η Ντιναμό Μόσχας έχασε την ευκαιρία να βρεθεί στη κορυφή και τώρα θα προετοιμαστεί για το παιχνίδι με τον Παναθηναϊκό στη Λεωφόρο τη Πέμπτη για το Europa League.