«Χ»αρίζει τον τίτλο η Άντερλεχτ

21:01 6/4/2013 - Πηγή: AEK365

JUPILER LEAGUE- PLAY OF CHAMPION- 2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Σταντάρ Λιέγης- Άντερλεχτ: 0-0

Στο 0-0 κόλλησε η Άντερλεχτ με τη Σταντάρ Λιέγης και πλέον η Ζούλτε Βάρεγκεμ, έχει την ευκαιρία να την προσπεράσει στη βαθμολογία.

Κορτράικ- Γάνδη: 0-0

Στο 0-0 κόλλησαν Κορτράικ και Γάνδη σε ένα μέτριο ματς.
Η Γάνδη έμεινε με 10 παίκτες στο 45+2' λόγω αποβολής του Νέτο, αλλά στη συνέχεια έμεινε πίσω και κράτησε την ισοπαλία.

Μονς-Λιρς:

2-1
(Σάπινα 61', Νονγκ 72'- Ελγκαμπάς 86')

Σημαντική νίκη με 2-1 πέτυχε η Μονς επί της Λιρς.
Το σκορ άνοιξε ο Σάπινα στο 51' και ο Νονγκ έκανε το 2-0 στο 72' η Λιρς απλά μείωσε με τον Ελγκαμπάς στο 86'.

Μπέβερεν- Μέχελεν: 1-0
(Σονκ 51')

Τη νίκη με 1-0 πέτυχε η Μπέβερεν επί της Μέχελεν. Το μοναδικό γκολ του αγώνα πέτυχε ο Σονκ στο 51ο λεπτό ενώ στο 88' ο Ντε Πέτερ της Μέχελεν είδε την κόκκινη.

Σαρλερουά- Λέουβεν: 3-0
(Πολέ 22' πεν., Καγιά 26', Ντζίνιτς 90+2')

Εύκολη νίκη με 3-0 για τη Σαρλερουά με 3-0 επί της Λέουβεν.
Η Σαρλερουά άνοιξε το σκορ με το πέναλτι του Πολέ στο 22ο λεπτό, ενώ στο 26' ο Καγιά έγραψε το 2-0. Το τελικό 3-0 έκανεο Ντζίνιτς στο 90+2'.

Σερκλ Μπριζ- Μπέερσοτ: 1-0
(Καρβάλιο 11')

Δύσκολη νίκη με 1-0 πέτυχε η Σερκλ επί της Μπέερσοτ και απέκτησε ελπίδες παραμονής.
Η Σερκλ άνοιξε το σκορ με τον Καρβάλιο στο 11ο λεπτό και στη συνέχεια οι γηπεδούχοι κράτησαν τη νίκη.