«Χάρισε» το ματς η ΑΕΚ

13:40 24/9/2011 - Πηγή: AEK365
Την δεύτερη ήττα της στο Πρωτάθλημα Υποδομών γνώρισε η ΑΕΚ. Η ομάδα του Ντανιέλ Μπατίστα αν και μπήκε δυνατά στον αγώνα με τον ΠΑΟΚ στη Ν. Μεσημβρία, ηττήθηκε με 1-0 για την 4η αγωνιστική. Σκόρερ για τον ΠΑΟΚ ο Παπαδόπουλος στο 62', μετά από ολιγωρία της άμυνας της Ένωσης. Αρκετά καλοί στο πρώτο ημίχρονο οι «κιτρινόμαυροι» έχασαν δύο -τρεις καλές ευκαιρίες, στην επανάληψη ωστόσο, εμφανίστηκαν κατώτεροι
των περιστάσεων, «χαρίζοντας» πολλές μπάλες με λάθη, από τα οποία ήρθε και το γκολ της ομάδας του Νίκου Κολομπούρδα. Έτσι η ΑΕΚ (U20) δεν μπόρεσε να διπλασιάσει τις νίκες της στο πρωτάθλημα, δείχνοντας γι ακόμα μία φορά το πρόβλημα που έχει στην δημιουργία ευκαιριών. Οι συνθέσεις των δύο ομάδων: ΠΑΟΚ: Μελισσάς, Αποστολόπουλος, Σταφυλίδης, Λαμπάκης, Ιντζίδης, Στάμου, Κίτσιου (54' Παπαδόπουλος), Παναγιωτούδης, Μπολόσης (70' Ταουσιάνης), Πέλκας, Δεμιρτζόγλου (54' Πόποβιτς) ΑΕΚ: Δωριάδης, Τσουκαλάς (75' Αργυρίου), Εγγλέζου, Ντούμπερετ, Βλάχος, Γαρουφαλιάς, Φούντας, Ρίκκα, Τσίτας, Νικόλτσης (85' Αρέστη), Γροντής (46' Παπαδημητρίου)