ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚΑ 16η αγωνιστική

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: 1-1

ΓΗΠΕΔΟ: Δημοτικό Κομοτηνής

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Σ.Μαντάκης

Ο Αστέρας άφησε βαθμούς στην Κομοτηνή όπου αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 με τον Πανθρακικό. Κακό το παιχνίδι ειδικά στο δεύτερο μέρος. Η ομάδα της Κομοτονής σκόραρε μόλις στο 8ο λεπτό με κεφαλιά του Τζάνη. Δύο λεπτά μετά ο Μάσα

με διπλή προσπάθεια δεν κατάφερε να ισοφαρίσει. Στο 31' όμως ο Γκόιαν με φοβερό σουτ δεν άφησε περιθώρια στον Αθανασιάδη και έκανε το 1-1. Ο Μάσα στο 57' βγήκε τετ α τετ με τον γκολκίπερ του Πανθρακικού όμως πλάσαρε άουτ. Στο 83' ο Μπαϊκαρά είχε ένα καλό σουτ. Στις καθυστερήσεις οι γηπεδούχοι έχασαν απίστευτη ευκαιρία όταν προ ανυπεράσπιστης εστίας ο Χασομέρης δεν κατάφερε να σκοράρει.

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ (Ρόκα): Αθανασιάδης, Τσουμάνης (81'Πέρες), Μεχία, Ποτουρίδης, Παπαγεωργίου, Μπαϊκαρά, Εμπόου, Λαδάκης, Τζάνης (67'Χρήστου), Κάσες (88'Χασομέρης), Ντιγκινί.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Βεργέτης): Θεοδωρόπουλος, Λούι, Σανκαρέ, Γκοϊάν, Παντελιάδης, Κουρμπέλης, Μουνάφο (71'Γιαννιώτας), Τσοκάνης (85'Ζησόπουλος), Μάσα, Νίκο Φερνάντεθ (61'Μπακασέτας), Μπαράλες.