18:22 6/11/2011 - Πηγή: AEK365

BUNESLIGA- 12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΝΝΟΒΕΡΟ- ΣΑΛΚΕ: 2-2
Γήπεδο: AWD
Γκέλα για τη Σάλκε που έμεινε στο 2-2 μέσα στην έδρα του Αννόβερο και υποχώρησε στη βαθμολογία.
Η Σάλκε μπήκε πιο δυνατά στο ματς και κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 26ο λεπτό. Οι παίκτες του Αννόβερο έχασαν τη μπάλα στο κέντρο, ο Πούκι έγινε κάτοχος της μπάλας στην περιοχή και έκανε το 1-0. Ωστόσο, η απάντηση του Αννόβερο ήταν άμεση, καθώς έφερε το ματς στα ίσια, 3 λεπτά αργότερα. Ο Κόναν εκτέλεσε το φάουλ έξω από την περιοχή και ο Παπαδόπουλος προσπαθώντας να απομακρύνει τη μπάλα

την έστειλε στα δίχτυα της ομάδας του.
Ο Αμπντελαουέ έβαλε μπροστά στο σκορ το Αννόβερο στο 56ο λεπτό, μετά από φοβερό συνδυασμό των Κόναν και Σλάουντραφ, αλλά η Σάλκε είχε απάντηση. Συγκεκριμένα στο 73ο λεπτό ο Φαρφάν βρήκε τον Πούκι μέσα στην περιοχή κι αυτός πέτχυε το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο ματς.
ΑΝΝΟΒΕΡΟ: Ζιέλερ, Τσαχέντ, Χαγκουί, Πόγκατεζ, Σουλτζ, Πάντερ (81' Ράους), Πίντο, Στιντλ, Σλάουντραφ (84' Στόπελκαμπ), Κόναν, Αμπντελαουέ.
ΣΑΛΚΕ: Ούνερσταλ, Φουχς, Ματίπ, Παπαδόπουλος, Χέβεντες, Χόλτμπι, Τζόουνς, Φαρφάν, Ντράξλερ, Ραούλ, Πούκι (87' Μαρικά).