22:56 3/2/2015 - Πηγή: AEK365

BUNDESLIGA-19η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΪΝΤΡΑΧΤ ΦΡ.-ΒΟΛΦΣΜΠΟΥΡΓΚ: 1-0
Γήπεδο: Commerzbank-Arena

Τεράστια ευκαιρία να πλησιάσει την Μπάγερν έχασε η Βόλφσμπουργκ, που κόλλησε στο 1-1 με την Άιντραχτ.

Κακό το πρώτο μέρος με τις δύο ομάδες να μην έχουν σχεδόν καμία φάση.

Παρόλα αυτά στην επανάληψη η Άιντραχτ μπήκε πιο δυνατά και στο 57ο λεπτό άνοιξε το σκορ με τον Άιγκνερ. Ωστόσο οι «λύκοι» ανέβηκαν στη συνέχεια και στο 88ο λεπτό ο Ντε Μπρούιν έφερε στα ίσα το σκορ.

ΑΪΝΤΡΑΧΤ: Τραπ, Ρας, Τζαμπράνο, Κινσόμπι, Οζπίκα, Χασέμπε, Μάιερ, Ινούι, Άιγκνερ, Στεντέρα

(70' Άντερσον), Σεφέροβιτς

ΒΟΛΦΣΜΠΟΥΡΓΚ: Μπενάλιο, Νάλντο, Ροντρίγκες, Κνότσε, Λουίς Γκουστάβο, Πέρισιτς (46' Χουντ), Βιεϊρίνια, Καλιγκιούρι, Ντε Μπρούιν, Άρνολντ (74' Σέφερ), Ντοστ (74' Μπέντνερ).

ΑΝΟΒΕΡΟ-ΜΑΪΝΤΖ: 1-1
Γήπεδο: HDI-Arena

Στο 1-1 έμειναν Ανόβερο και Μάιντζ και βολεύτηκαν με τον ένα βαθμό της ισοπαλίας.

Το Ανόβερο μπήκε καλύτερα στο ματς και στο 26ο λεπτό κατάφερε να πάρει κεφάλι στο σκορ με τον Μπριάν.

Ωστόσο στην επανάληψη η Μάιντζ πίεσε και στο 77ο λεπτό ο Σότο έκανε το 1-1..

ΑΝΟΒΕΡΟ: Τζίλερ, Σουλτζ, Μαρσέλο, Αλμπορνόθ, Σακάι, Σανέ, Στιντλ, Κιγιοτάκε (84' Σόμπιεχ), Σμιέντεμπαχ (90' Χιρσχ), Μπριάν (72' Μπιτενκούρ), Χοσελού.

ΜΑΪΝΤΖ: Κάριουζ, Μπένγκτσον, Χάρα, Μπελ, Μπροζίνσκι, Μπαουμγκάρτλινγκερ, Κλέμενς (63' Σότο), Μαγί (88' Μπούνγκερτ), Ντε Μπλάσις, Γκάις, Αλαγκουί (63' Καστίγιο).

ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ-ΦΡΑΪΜΠΟΥΡΓΚ: 1-1
Γήπεδο: Μπορούσια Παρκ

Σταθερά στην τριάδα η Γκλάντμπαχ που κέρδισε με 1-0 τη Φράιμπουργκ.

Ανώτερη στο πρώτο μέρος η Γκλάντμπαχ, η οποία στο 23ο λεπτό άνοιξε το σκορ με τον Χέρμαν.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι είχαν κι άλλες ευκαιρίες, χωρίς όμως να τις εκμεταλλευτούν.

ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ: Σομέρ, Βεντ, Στρανζλ (46' Ντομίνγκες), Τζόνσον, Γιάντσκε, Τζάκα, Χέρμαν (79' Αζάρ), Κορμπ, Κράμερ, Κρούζε, Χργκότα (85' Μπρούερς)

ΦΡΑΪΜΠΟΥΡΓΚ: Μπούρκι, Τορεχόν, Σοργκ, Χεν, Γκίντρ, Φραντζ, Σμιντ Νταριντά, Κλάους (78' Φίλιπ), Ντέλι, Πέτερσεν (82' Σκάχιν).

ΜΠΑΓΕΡΝ Μ.-ΣΑΛΚΕ: 1-1
Γήπεδο: Allianz Arena

Μετά από τη σφαλιάρα κόντρα στη Βόλφσμπουργκ, η Μπάγερν κόλλησε στο 1-1 με τη Σάλκε και κάτι δείχνει να μην πηγαίνει καλά...

Η Σάλκε μπήκε δυνατά στο ματς και στο 17ο λεπτό ο Μπόατενγκ έκανε πέναλτι και αποβλήθηκε, αλλά ο Νόιερ απέκρουσε την εκτέλεση του Τσούπο Μότινγκ και κράτησε το μηδέν.

Παρά το γεγονός πως αγωνιζόταν με παίκτη λιγότερο, η Μπάγερν πίεσε στην επανάληψη και στο 67ο λεπτό άνοιξε το σκορ με τον Άριεν Ρόμπεν. Ωστόσο η Σάλκε αντέδρασε και στο 72ο λεπτό έφερε στα ίσα το σκορ με τον Χέβεντες.

ΜΠΑΓΕΡΝ: Νόιερ, Μπενατιά,. Μπόατενγκ, Αλάμπα, Σβαϊνστάιγκερ, Αλόνσο, Βάιζερ (88' Ρόντε), Μπερνάτ, Γκέτσε (27' Ντάντε), Μίλερ (55' Λεβαντόφσκι), Ρόμπεν

ΣΑΛΚΕ: Γκίφερ (46' Βελενρόιδερ), Ουτσίντα, Φουχς, Χέβεντες, Ματίπ, Νάστασιτς, Μπόατενγκ (88' Μπαρνέτα), Σαμ (77' Σανέ), Νοϊστάντερ, Μέγιερ, Τσούπο Μότινγκ.