00:01 24/4/2015 - Πηγή: AEK365

EUROPA LEAGUE-ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ-ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΟΣ

ΝΤΝΙΠΡΟ-ΜΠΡΙΖ: 1-0 (0-0)
Γήπεδο: Ολιμπίσκι

Κάποιος να την σταματήσει... Η απίστευτη Ντνίπρο κέρδισε με 1-0 τη Μπριζ και σε συνδυασμό με το 0-0 του πρώτου αγώνα, πέρασε στα ημιτελικά της διοργάνωσεις.

Στο 14ο λεπτό ο Ράιαν σταμάτησε εντυπωσιακά το φάουλ του Κονοπλιάνκα, ενώ στο 22 η κεφαλιά του Μάτος πέρασε άουτ.

Στο 48ο λεπτό η Ντνίπρο έχασε μοναδική ευκαιρία με τον Κονοπλιάνκα και στο 82' ο Σακόφ έκανε όμορη ενέργεια και με σουτ έκανε το 10 για την Ντνίπρο.

ΝΤΝΙΠΡΟ: Μπόικο, Ντάγκλας, Λούκεβιτς (90+1' Γκάμα), Φεντέτσκι, Κανκάβα, Τσεμπεριάτσκο, Μάτος, Μπεζούς (46' Σακόφ), Ροτάν, Κονοπλιάνκα, Σελέζνιοφ (72' Κάλινιτς).

ΜΠΡΙΖ: Ράιαν, Ντε Φο, Ντουάρτε, Ντε Μποκ, Μέχελε, Σίμονς, Ρεφαέλοφ, Ντε Σούτερ (70' Ουλαρέ), Ιθκιέρδο (86' Ντιέρξ), Στορμ (86' Βάσκεθ).