Αποβλήθηκε ο Ταχτσίδης (VIDEO)

10:22 28/7/2012 - Πηγή: AEK365

Μόνο φιλικό δεν ήταν το παιχνίδι που έγινε στις ΗΠΑ ανάμεσα στην εθνική ομάδα του Ελ Σαλβαδόρ και στην Ρόμα με την ιταλική ομάδα να κερδίζει με 2-1, οι δυνατές μονομαχίες και τα σκληρά μαρκαρίσματα να κυριαρχούν και τον Παναγιώτη Ταχτσίδη να αποβάλλεται επτά λεπτά πριν το τέλος έπειτα από διαπληκτισμό που είχε με αντίπαλο.
Η Ρόμα μπήκε δυνατά στην αναμέτρηση, παίρνοντας το προβάδισμα μόλις στο δεύτερο λεπτό με τέρμα του Ντάνιελ Οσβάλντο. Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου ο Παναγιώτης Ταχτσίδης πέρασε στη θέση του Μάικλ Μπράντλεϊ και στο 49ο λεπτό ο Ισίντρο Γκουντιέρες ισοφάρισε σε 1-1 για το Ελ Σαλβαδόρ

Από εκείνο το σημείο και έπειτα, έγινε πιο επιθετική ψάχνοντας το δεύτερο γκολ. Αυτό το κατάφερε στο 62ο λεπτό με τον Μπόγιαν Κρκιτς, ο οποίος είχε αντικαταστήσει τον Φραντσέσκο Τότι ακριβώς με την έναρξη του δευτέρου μέρους.