Απόλυτο για την PSV

16:28 31/8/2014 - Πηγή: AEK365

Κάνοντας το «4 στα 4» η Αϊντχόφεν επικράτησε 2-0 εντός έδρας απέναντι στην Φιτέσε και είναι στην κορυφή του πρωταθλήματος της Ολλανδίας με 12 βαθμούς.

Η αντίπαλος του Παναθηναϊκού στους ομίλους του Europa League άνοιξε το σκορ στο 48΄ με τον ντε Γιόνγκ. Στην συνέχεια η Φιτέσε προσπάθησε για ένα γκολ, με το οποίο θα ισοφάριζε και θα διεκδικούσε

τον έναν βαθμό της ισοπαλίας, αλλά οι γηπεδούχοι ήταν εκείνοι που σκόραραν ξανά με τον Μέιερ να πετυχαίνει το 2-0 στο 90+1΄.

Γκρόνινγκεν-Άγιαξ: 2-0

(Μποτένγκιν 46', Ντε Λέουβ 87')

Τεράστια νίκη με 2-0 πέτυχε η Γκρόνινγκεν επί του Άγιαξ και βρίσκεται στη η θέση.

Η Γκρόνινγκεν άνοιξε το σκορ με τον Μποτένγκιν στο 46ο λεπτό, ενώ στο 87' ο Ντε Λέουβ έκανε το 2-0.

Μπρέντα-Τσβόλε: 3-1
(Περικά 37', Φάλκενμπεργκ 66' πεν., Χούι 84'-Νέτσιντ 49')

Σημαντική νίκη με 3-1 πέτυχε η Μπρέντα επί της Τσβόλε.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Περικά στο 37ο λεπτό ενώ στο 49' ο Νέτσιντ έκανε το 1-1. Η Μπρέντα προηγήθηκε ξανά με το πέναλτι του Φάλκενμπεργκ στο 66' και στο 84' ο Χούι διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Τβέντε-Φέγενορντ: 0-0

Στο 0-0 κόλλησαν Τβέντε και Φέγενορντ με τη 2η να χάνει πέναλτι με τον Τε Φρεντε στο 34 λεπτό.