Αποκλεισμός για ΠΑΟΚ

19:32 7/1/2015 - Πηγή: AEK365

Ο ΠΑΟΚ δεν κατάφερε να νικήσει στην Κέρκυρα την τοπική ομάδα, έμεινε στο 0-0 και αποκλείστηκε από τη συνέχεια του Κυπέλλου.

Στο πρώτο ημίχρονο καμιά από τις δυο ομάδες δεν παρουσίασε καλό θέαμα κι έτσι δεν υπήρχε καμιά ευκαιρία.
Στο τελευταίο τέταρτο του δευτέρου ημιχρόνου ο ΠΑΟΚ αφυπνίστηκε. Στο 76' έχασαν τεράστια ευκαιρία με την κοντινή κεφαλιά του

Παπαδόπουλου να καταλήγει δίπλα από το αριστερό δοκάρι και στο 83' απείλησαν με το σουτ από τον Κάτσε, το οποίο μπλόκαρε ο Κουτζαβασίλης. Αυτή ήταν και η τελευταία επιθετική προσπάθεια του ΠΑΟΚ με το 0-0 να μένει μέχρι το τέλος.

Κέρκυρα (Γρηγορίου): Κουτζαβασίλης, Παρασκευαΐδης, Γκόμες (39' Ζουμπουλάκης), Ρόχας (84' Ναγιάρ), Μαρκόβσκι, Κρητικός, Χαβίτο, Σάντσεθ (69' Κόντος), Σιόντης, Ντιμιτρόφσκι, Ντιόγκο.

ΠΑΟΚ (Αναστασιάδης): Ιτάνζ, Κωνσταντινίδης, Σκόνδρας, Βίτορ, Ποζατζίδης (46' Ρατς), Μαντούρο, Τζανδάρης (62' Αθανασιάδης), Κάτσε, Σαββίδης (70' Μακ), Γκολάσα, Παπαδόπουλος.