15:02 4/11/2012 - Πηγή: AEK365

LA LIGA- 10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΡΕΑΛ ΣΟΣΙΕΔΑΔ- ΕΣΠΑΝΙΟΛ: 0-1
Γήπεδο: Ανοέτα

Βαθιά βαθμολογική ανάσα πήρε η Εσπανιόλ που πέτυχε τεράστιο διπλό με 1-0 μέσα στην έδρα της Σοσιεδάδ.

Στο 17ο λεπτό ο Άλβαρες πραγματοποίησε τεράστια επέμβαση σε κεφαλιά του Πριέτο, ενώ στο21' το σουτ του Γκαρσία έξυσε το δοκάρι του Θουμπικαράι. Στο 26' το σουτ του Αγκιρέτσε πέρασε λίγο άουτ και στο επόμενο λεπτό ο Άλβαρες είπε όχι σε προσπάθεια του ίδιου παίκτη.

Στο 54' ο Άλβαρες νίκησε ξανά τον Αγκιρέτσε, αλλά στο 78' η Εσπανιόλ

πέτυχε το γκολ που έκρινε και το ματς. Ο Άλβαρες εκτέλεσε το ,κόρνερ και ο Κολότο παό κοντά νίκησε τον Θουμπικαράι.

ΣΟΣΙΕΔΑΔ: Θουμπικαράι, Λα Μπέγια, Μαρτίνεθ, Γκονζάλεθ, Κ.Μαρτίνεθ, Ιγιαραμέντι, Μπεργκάρα (73' Ρος), Πριέτο (79' Ιφράν), Βέλα, Εστράδα (65' Κάστρο).

ΕΣΠΑΝΙΟΛ: Άλβαρες, Ροντρίγκες, Μορένο, Β.Άλβαρες, Κολότο, Μπαένα, Γκόμες, Βερδού, Βακασό (63' Αλφόνσο), Γκαρσία (63' Στουάνι), Λονγκό (85' Σιμάο).