Ανεβαίνει ο Ερμής

19:05 8/11/2014 - Πηγή: AEK365

ΚΥΠΡΟΣ-9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ανόρθωση-Εθνικός Α.: 0-0

H Ανόρθωση έμεινε στο ισόπαλο 0-0 με τον Εθνικό και έχασε δύο βαθμούς και την ευκαιρία να ανέβει στην τρίτη θέση της βαθμολογίας.

Η ομάδα του Αντρέ Πάους είχε την κατοχή της μπάλας και τον έλεγχο του αγώνα, όμως δεν είχε τον τρόπο να διασπάσει την πολυπρόσωπη και καλοστημένη αμυντική διάταξη της αχνιώτικης ομάδας.

Ερμής Α.-Οθέλλος Α.: 1-0
(Ονίλο 68')

Με φόρα από την Λεμεσό και με τον «δαιμόνιο» Ονίλο να σκοράρει στο 67ο λεπτό συνεχίζοντας από εκεί που έμεινε από το Τσίρειο, ο Ερμής πέτυχε την τέταρτη του νίκη στο πρωτάθλημα και πρώτη συνεχόμενη για πρώτη φορά στη σαιζόν και πλέον σκέφτεται το επόμενο παιχνίδι με την Νέα Σαλαμίνα στο «Αμμόχωστος» μετά την διακοπή που υπάρχει λόγω υποχρεώσεων της Εθνικής ομάδας. Ο Μπογκατίνοφ απέκρουσε πέναλτι στο 57ο λεπτό.