Εθνικός Αστέρας-Παναχαϊκή

Λάρισα-Αναγέννηση Επανομής
Καλλιθέα-Φωκικός

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ - ΑΓΡ. ΑΣΤΕΡΑΣ 0-1

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη πήρε ο Αγροτικός Αστέρας, ο οποίος επικράτησε με 1-0 του Θρασύβουλου στην Φυλή. Οι Θεσσαλονικείς έφτασαν τους 10 βαθμούς στην βαθμολογία αφήνοντας για μια ακόμα αγωνιστική τον Θρασύβουλο στην τελευταία θέση. Το γκολ της νίκης για την ομάδα του Ευόσμου πέτυχε ο Ασπρίδης στο 55ο λεπτό χαρίζοντας τη νίκη στην ομάδα του.

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ (Λύσανδρος Γεωργαμλής): Κασμερίδης, Βασιλείου, Σύρος, Ζουμπουλάκης (65' Κοτιζάς), Παπαναστασίου, Ψιάνος, Βλάχος, Καρλόπουλος, Κακαράς (86' Σκόνδρας), Νικολάου (69' Καρράς), Βαγγελής.

ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ (Γιώργος Κούτσης): Λαμπάκης, Βοσκόπουλος, Μαργαρίτης, Παπαδόπουλος, Πετρίσεβιτς, Παμπόε, Σαμουηλίδης, Καρακατσάνης (74' Προβατίδης), Τσουκαλίδης, Ασπρίδης, Καπνίδης (87' Βουτσάς).

ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ - ΚΑΛΛΟΝΗ 1-1

Ισόπαλοι αναδείχθηκαν Βύζας και ΑΕΛ στα Μέγαρα με 1-1. Σε ένα κακό ποιοτικά παιχνίδι το αποτέλεσμα κρίνεται δίκαιο, καθώς οι φάσεις ήταν λιγοστές. Η ομάδα του Δημήτρη Οικονόμου άνοιξε το σκορ με τον Ηλιόπουλο στο 64ο λεπτό, ενώ οι Μυτιληναίοι απάντησαν δέκα λεπτά αργότερα με τον Βλαστέλη που μόλις είχε μπει στο ματς. Έτσι ο Βύζας έφτασε τους 5 βαθμούς παραμένοντας χαμηλά στη βαθμολογία, ενώ η Καλλονή έχει πλέον 11 βαθμούς και βρίσκεται στην 8η θέση έχοντας ματς παραπάνω.

ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ (Δημήτρης Οικονόμου): Μητρογιάννης, Αρκουμάνης, Μουστάκης (92' Νταντάμης), Ηλιόπουλος, Γκούμας, Πέτρου, Χριστοφιλέας, Ροβίθης (79' Στρατάκης), Μωϋσίδης, Πλάτανος, Λίτσης (85' Ρούσσος).

ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ (Λουτσιάνο Ντε Σόουζα): Σουλογάνης, Τζιωρτζιόπουλος, Σκάνγκλια, Καρακώστας, Τραορέ, Μαρσέλο Άλβες, Λεοζίνιο (70' Βλαστέλης), Μανούσος, Χατζόπουλος, Μανουσάκης, Ντος Σάντος (65' Τριανταφύλλου).