23:39 28/10/2014 - Πηγή: AEK365

SERIE A'-9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΑΣΟΥΟΛΟ-ΕΜΠΟΛΙ: 3-1
Γήπεδο: Σίτα ντελ Τρικολόρ

Μπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ, ωστόσο η Σασουόλο κέρδισε την Έμπολι με 3-1 και ανεβαίνει στη βαθμολογία.

Στο 6ο μόλις λεπτό, ο Φλοκάρι σημάδεψε το δοκάρι της Έμπολι, ενώ στο 15' και στο 16' οι Ταϊντέρ και Ατσέρμπι έχασαν μεγάλες ευκαιρίες. Στο 18ο λεπτό, η Έμπολι άνοιξε το σκορ με τον Κρότσε, ενώ στο 20' ακυρώθηκε γκολ της Σασουόλο και στο 42' η Έμπολι είχε δοκάρι με τον Βεσίνο.

Η Σασουόλο μπήκε δυνατά στην επανάληψη και στο 56ο λεπτό ο Μισιρόλι έφερε στα ίσα το σκορ, και μάλιστα στο 61' η Σασουόλο έφερε τούμπα το ματς με ένα γκολ του Φλοκάρι. Το τελικό 3-1 έκανε ο Μπεράρντι στο 73ο λεπτό κι ενώ ο ίδιος παίκτης είχε χάσει πέναλτι στο 59'.

ΣΑΣΟΥΟΛΟ: Κονσίλι, Παλούζο, Ατσέρμπι, Τερανόβα, Κατσόλα, Μανιανέλι, Μισιρόλι, Ταϊντέρ, Φλοκάρι (79' Παβολέτι), Σανσόνε (89' Μπρίγκι), Μπεράρντι (81' Μπιοντίνι)

ΕΜΠΟΛΙ: Μπάσι, Χισάι, Ρουγκάνι, Τονέλι, Ρουί, Βαλντιφιόρι, Ζιελίνσκι (69' Σινιορέλι), Βεσίνο, Κρότσε (80' Ταβάνο), Μακαρόνε (66' Μχελίντζε), Πουτσιαρέλι.