ΙΤΑΛΙA SERIE A' - 15η αγωνιστική

ΚΑΤΑΝΙΑ-ΜΙΛΑΝ: 1-3

ΓΗΠΕΔΟ: Μασιμίνο

Τον καλό της εαυτό φαίνεται να βρίσκει η Μίλαν που νίκησε την Κατάνια με 3-1.

Οι γηπεδούχοι πήραν κεφάλι στο σκορ νωρίς όταν ο Λεγκροτάλι στο 11ο λεπτό έστειλε από κοντά την μπάλα στα δίχτυα. Στο 49' ο Μπαριέντος αποβλήθηκε και έτσι η Κατάνια έμεινε με δέκα. Με παίκτη παραπάνω η Μίλαν πίεσε και στο 53' ισοφάρισε με τον Ελ Σαραουί.

Μόλις τέσσερα λεπτά μετά ο Μπόατενγκ ολοκλήρωσε την ανατροπή γράφοντας το 1-2. Στις καθυστερήσεις ο Ελ Σαραουί χτύπησε και πάλι και διαμόρφωσε το τελικό 1-3.

ΚΑΤΑΝΙΑ: Αντούχαρ, Άλβαρες, Λεγκροτάλιε, Ρόλιν, Μαρτσέζε, Σαλιφού (72'Παλιαλούνγκα), Λόντι, Αλμιρόν (72'Μπελούσκι), Κάστρο, Μπεργκέσιο (77'Ντουκαρά), Μπαριέντος.

ΜΙΛΑΝ: Αμέλια, Ντε Σκίλιο, Μεσές, Ατσέρμπι, Κονστάντ, Μοντολίβο (66'Εμάνουελσον), Ντε Γιόνγκ, Νοτσερίνο, Ρομπίνιο (93'Αμπροζίνι), Μπόατενγκ, Ελ Σαραουί.