Άνετα ο ΑΠΟΕΛ

22:03 19/7/2012 - Πηγή: AEK365

ΑΠΟΕΛ- Σένιτσα: 2-0
Κοντά στην πρόκριση στον επόμενο γύρο του Europa League βρίσκεται ο ΑΠΟΕΛ που κέρδισε με 2-0 τη Σένιτσα.
Ο ΑΠΟΕΛ μπήκε δυνατά στο ματς και άνοιξε το σκορ στο 33ο λεπτό. Ο Μπενασούρ τροφοδότησε τον Αΐλτον, που με κεφαλιά άνοιξε το σκορ

για τους γαλαζοκίτρινους.
Ο ΑΠΟΕΛ συνέχισε να πιέζει κι έκανε το 2-0 στο 40ο λεπτό με διαγώνιο σουτ του Αλεξάνδρου.
Στην επανάληψη η Σένιτσα είχε δοκάρι στο 50ο λεπτό με τον Κούτνι, αλλά και ο ΑΠΟΕΛ έχασε σημαντικές ευκαιρίες να πετύχει κι άλλο γκολ.

ΑΠΟΕΛ: Χιώτης, Μπόρδα, Ζoυέλα, Σέρτζιο, Αλεξάνδρου, Πίντο, Μοράις, Μπενασούρ (76' Σόουζα), Μαντούκα (90' Αντόρνο), Χαραλαμπίδης (76' Αλωνεύτης), Αΐλτον.
Σένιτσα: Σβένγκερ, Κράτσικ, Μπράμπετς, Κρίζκο (84' Μπάμπιτς), Κούτνι, Κόνα, Βίλαρς, Καλάμπισκα (65' Φρίντεκ), Ντίβις (60' Μπλάκμπερν), Βαράντι, Μάσαρικ.

ΑΪΚ- Χαφναρφιοντούρ: 1-1