23:09 7/8/2013 - Πηγή: AEK365

CHAMPIONS LEAGUE-3ος ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ ΓΥΡΟΣ

ΒΙΚΤΟΡΙΑ ΠΛΖΕΝ- ΝΟΜΕ ΚΑΛΙΟΥ: 6-2 (4-0)
Γήπεδο: Ντόοσαν Αρίνα

Στο ρελαντί διέσυρε την Νόμε Κάλιου η Πλζεν με 6-2 και πήρε εύκολα την πρόκριση.

Δυνατά ξεκίνησε στο ματς η Νόμε, καθώς άνοιξε το σκορ μόλις στο 10ο λεπτό με τον Κιντιέρι. Μάλλον όμως έκανε λάθος, καθώς στο 20' ο Χόρβαθ με πέναλτι έφερε στα ίσα το ματς και στ 44' ο ίδιος παίκτης έβαλε μπροστά στο σκορ την Πλζεν.

Στο 58' ο Τεκλ έγραψε το 3-1 και στο 62' ο Χόρβαθ έκανε το χατ τρικ και το 4-1. οι φιλοξενούμενοι

μείωσαν με τον Κιντιέρι στο 69΄, αλλά ο Χοράβα στο 71' έκανε το 5-1. Το τελικό 6-1 διαμόρφωσε Βάγκνερ στο 82ο λεπτό.

ΠΛΖΕΝ: Κόζατσικ, Λιμπερσκί, Ρέζνικ, Προχάτσκα, Τσισόφσκι, Χόρβαθ (69' Χοράβα), Πετρζέλα, Νταριντά, Κολάρ (46' Ραϊτόραλ), Τεκλ (59' Βάγκνερ), Ντούρις.

ΝΟΜΕ ΚΑΛΙΟΥ: Τελές, Κούγκας, Μπάρενγκρουμπ, Καλάστε, Σισόφ, Κεεσάι (75' Σοάρες), Κιντιέρι, Βακουί, Κιμπαλούλα, Πούρι (72' Κιρς), Βοσκομποϊνίκοφ (65' Νεμέλο).